Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Tragický leden na silnicích Zlínského kraje

ZLÍNSKÝ KRAJ: Při nehodách zemřeli tři lidé. 

Letošní leden se ve statistikách dopravních nehod zapsal poměrně tragicky. Na silnicích našeho kraje zahynuli tři lidé. Všechny tři nehody se staly v jednom týdnu. K první z nehod došlo v pondělí 20. k další 23. a k poslední o den později 24. ledna. Při nehodách zemřel jeden chodec, jedna spolujezdkyně a řidič osobního vozidla, přičemž všechny se staly na Vsetínsku – jedna v obci Dolní Bečva, další v obci Hrachovec a třetí v katastru obce Prostřední Bečva.

Letošní leden patří mezi ty tragičtější ledny za poslední roky. Vloni v lednu zemřel jeden chodec, v roce 2018 zemřeli dva lidé, rok předtím čtyři osoby, v roce 2016 dva lidé a v roce 2015 jsme nezaevidovali v lednu žádnou smrtelnou dopravní nehodu.

Vzhledem k mírné zimě se podařilo zastavit trend každoročního zvyšujícího se počtu šetřených dopravních nehod. Celkem jsme letos v lednu zaevidovali 330 nehod, což je o 41 méně, než v roce 2019. Při lednových nehodách se 6 osob těžce zranilo a 98 utrpělo lehké zranění.

U 22 dopravních nehod byli řidiči – viníci nehod pod vlivem alkoholu a v jednom případě pod vlivem drog, což je oproti roku 2019 nárůst o 11 nehod řidičů pod vlivem alkoholu. Ve 20 případech naměřili policisté řidičům jedno a více promile alkoholu.

Nejčastější příčinou lednových nehod byl nesprávný způsob jízdy, druhou nejčetnější příčinou byly střety se zvěří a třetí nepřiměřená rychlost.

10. února 2020, mjr. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem