Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Tragická nehoda v Hostivaři

Vyšetřování vážné dopravní nehody přineslo nemalé dopravní komplikace 

Krátce po půl třetí odpoledne vyjížděly složky integrovaného záchranného systému k vážné dopravní nehodě poblíž obchodního centra v Hostivaři. Na místě bylo zjištěno, že v důsledku střetu osobního motorového vozidla Škoda Fabia došlo k usmrcení dvou osob a ke zranění dalších. Policisté s ohledem na závažnost události na místě 67letého řidiče zadrželi a zajistili bezprostřední okolí dopravní nehody pro další vyšetřování.

Vyšetřování samotné na místě převzali kriminalisté z Odboru vyšetřování dopravních nehod a vyšetřovatelé krajské výjezdové skupiny. Ti místo nehody zdokumentovali, ztotožnili nejen účastníky dopravní nehody ale i případné svědky a zajistili dostupné kamerové záznamy.

Na místo s ohledem na následky i psychický stav účastníků nehody zamířili policejní interventi, kteří byli připraveni poskytnout potřebnou prvotní posttraumatickou péči.

Dopravní policisté v rámci prvotního šetření provedli u zadrženého řidiče předběžnou orientační zkoušku na přítomnost alkoholu i dalších omamných a psychotropních látek s negativním výsledkem.

Samotné vyšetřování se výrazným způsobem dotklo i odpolední dopravy. Policie uzavřela Švehlovu ulici a automobilovou dopravu odkláněla. Tramvaje místní stanicí pouze projížděly a to bez zastavení. Autobusy MHD byly svedeny ve směru k Průmyslové do protisměru. Veškerá doprava se vrátila do normálních kolejí krátce před půl šestou večer.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová - 13. března 2018

vytisknout  e-mailem