Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

AKTUALIZACE - Tragická nehoda u Špindlerova Mlýna

TRUTNOVSKO - Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání 30letého řidiče sportovního vozu. 

AKTUALIZACE 6. 11. 2019, 10:00

Vyšetřovatel trutnovských kriminalistů  zahájil trestní stíhání 30letého řidiče vozu Ford Mustang pro trestný čin usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Na základě předběžných zjištění znalce z oboru doprava, odvětví doprava silniční bylo prokázáno, že rychlost pohybu vozu Ford Mustang přesahovala výrazně nejvyšší povinný limit. Znalec dále konstatoval, že obě vozidla byla v době před dopravní nehodou v dobrém technickém stavu a nebyla zjištěna žádná závada, která by mohla mít vliv na vznik dopravní nehody. Podle vyjádření znalce byl jedinou a výhradní příčinou vzniku dopravní nehody způsob jízdy řidiče automobilu Ford Mustang, který v důsledku vysoké rychlosti vyjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozem Škoda Rapid. Vyšetřování nehody i nadále pokračuje.

por. Mgr. Eva Prachařová

AKTUALIZACE 26.9.2019, 14:00

Dnes v dopoledních hodinách kriminalisté vyslechli 30letého řidiče, jehož zdravotní stav podání vysvětlení umožnil. Policstům poskytl svoji verzi k průběhu dopravní nehody.

Vyšetřování této nehody intenzivně pokračuje. Kriminalisté zadali znalecká zkoumání, provedli důkladné ohledání místa činu, zajištili veškeré potřebné stopy z místa nehody a veškeré potřebné dokumenty. Vyslechli účastníky nehody, u kterých jim to zdravotní stav dovolil a průběžně vyhodnocují poskytnutá svědectví, kterých se po výzvě v médiích sešlo zhruba kolem dvou desítek. Nicméně v trestním řízení nepokročí dál, pokud nebudou mít k dispozici závěry znaleckého zkoumání. Do současné doby neby nikdo obviněn.

plk. Mgr. Ivana Ježková

AKTUALIZACE 23.9.2019, 11:30

Vyšetřování tragické dopravní nehody, které vedou trutnovští kriminalisté, intenzivně pokračuje. Znalecké zkoumání v oboru dopravy, jehož závěry pro nás budou velmi důležité, již bylo zadané. 

Řidič sportovního vozu v tuto chvíli ještě nebyl z důvodu hospitalizace vyslechnut, 12 leté dítě již bylo z nemocnice propuštěno a svědectví kriminalistům poskytlo. Orientační zkouška na přítomnost alkoholu v dechu u 30letého řidiče byla s negativním výsledkem, nicméně čekáme ještě na výsledek odběru krve a s tím související toxikologický rozbor. Očekáváme také výsledky nařízené soudní pitvy u zemřelého řidiče z druhého vozidla. Předběžně vyčíslená škoda je 1 300 000 Kč.

V souvislosti s vyšetřováním kriminalisté žádají veřejnost, a to ať očité svědky nehody, případně majitele vozidlových kamer, kteří zaznamenali okolnosti těsně před nehodou, ať na linku 158 poskytnou svá svědectví, případně operačnímu důstojníkovi předají na sebe kontakt. Vzhledem k tomu, že se dopravní policisté  souběžně zabývají i případným porušováním pravidel v silničním provozu, ke kterému mohlo docházet v sobotu 21.9.2019 v souvislosti s jízdou sportovních vozidel zn. Ford Mustang na Trutnovsku, konkrétně v okolí Špinderova Mlýna, Vrchlabí a Benecka, přivítáme obdobná svědectví i k tomuto jednání.

Za poskytnuté svědectví předem děkujeme.

plk. Mgr. Ivana Ježková

_________________________________________________________________________________________________________________

Po 13 hodině přijal operační důstojník Královéhradecké policie oznámení o tragické nehodě, ke které došlo u Špindlerova Mlýna na Trutnovsku.

Třicetiletý řidič sportovního vozu cestoval společně s 12 letým dítětem. Ve  směru od Vrchlabí vjel do pravotočivé zatáčky v okamžiku, kdy od Špindlerova Mlýna přijíždělo další osobní auto. Ze Špindlerova Mlýna cestoval 49 letý řidič a 47 letá spolujezdkyně. Řidič tohoto vozu bohužel čelní střet nepřežil, žena byla s těžkým zraněním letecky transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Řidič ze sportovního vozu byl i s dítětem s lehkým zraněním převezen do  nemocnice ve Vrchlabí.  

Přesná příčina tragické nehody je ve vyšetřování trutnovských kriminalistů, kteří nařídili soudní pitvu, odběr krve pro účely zjištění případné přítomnosti alkoholu v těle řidičů a budou zajišťovat znalecké zkoumání v oboru dopravy.

Silnice z Herlíkovic do Špindlerova Mlýna byla po dobu vyšetřování a odstraňování následků nehody zcela uzavřena.

plk. Mgr. Ivana Ježková, 21.9.2019, 19:00 

Odkazy do noveho okna

DN Špindlerův Mlýn

21.9.2019 

Detailní náhled

DN Špindlerův Mlýn

21.9.2019 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem