Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Tragická dopravní nehoda

Český Krumlov – Vyšší Brod – Cyklista nepřežil srážku s autobusem. 

Dnes krátce po půl šesté hodině ranní došlo na silnici číslo 163 v katastru ovce Vyšší Brod k dopravní nehodě cyklisty s autobusem. Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič autobusu jel po zmíněné komunikaci ve směru od Loučovic na Vyšší Brod. Patrně přehlédl neosvětleného cyklistu bez reflexních prvků, jedoucího stejným směrem a narazil do něj přední částí vozidla. Při dopravní nehodě utrpěl sedmapadesátiletý cyklista velmi vážná zranění, se kterými byl po prvotním ošetření převážen do nemocnice. Přes veškerou snahu lékařů při převozu svým zraněním podlehl. Ke zranění jiných osob nedošlo. Hmotná škoda byla odhadnuta na nejméně 45 tisíc korun.

U padesátiletého řidiče autobusu policisté provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Okolnosti nehody, její příčinu, průběh a míru zavinění nyní prošetřují českokrumlovští policisté.

V souvislosti se stávajícím podzimním počasím, které doprovází zhoršené povětrnostní podmínky a sníženou viditelnost, považují policisté za nutné připomenout, že je zapotřebí být v silničním provozu obzvláště opatrní a dodržovat pravidla, která jim vyplývají ze zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Všem nemotorizovaným účastníkům silničního provozu doporučují, aby užívali reflexní prvky i v době a v místech, která nejsou ze zákona vymezena. Pro ostatní účastníky provozu tím bude zabezpečena jejich viditelnost na větší vzdálenosti a tím i rychlejší reakce na vzniklou situaci. Platí zde jednoduché a výstižné pravidlo „Vidět a být viděn“. Cyklistům, kteří jsou starší 18 let, doporučují policisté používání ochranné přilby, u mladších osob je její používání dáno zákonem o provozu na pozemních komunikacích.

por. Bc. Lenka Pokorná    ck.pis@pcr.cz

tisková mluvčí a preventistka

6. října 2021

Odkazy do noveho okna

DN Cyklista x Autobus

DN Cyklista x Autobus 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem