Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

TISPOL odhalil desítky podnapilých

Po celý minulý týden probíhala na území České republiky mezinárodní dopravně bezpečnostní akce TISPOL. 

Ta byla tentokrát zaměřena na kontrolu dodržování pravidel týkajících se požívání alkoholu a omamných a psychotropních látek před a během jízdy. Do akce samotné bylo v průběhu celého týdne nasazeno více jak dva a půl tisíce policistů, kteří zkontrolovali téměř 25.000 řidičů a jejich vozidel. U kontrolovaných muži a ženy zákona zjistili a následně řešili celkem 2.445 přestupků, za které uložili pokuty v celkovém součtu za více jak 800.000,- Kč.
Při zmiňovaných kontrolách dopravní a pořádkoví policisté odhalili celkem 112 řidičů, kteří řídili svá vozidla pod vlivem alkoholu a dalších 32, kteří před jízdou požili omamnou a psychotropní látku. V rámci dopravní akce se dále policistům podařilo zadržet 50 pachatelů různé trestné činnosti a vypátrat 12 hledaných osob a 3 odcizená vozidla. Dalším, poměrně častým deliktem bylo, že řidiči využívali dálnic a rychlostních komunikací bez příslušného poplatku, tedy dálniční známky. Takových policisté sankcionovali 50.
Za zmínku stojí i další poměrně časté přestupky. I tentokrát policisté pokutovali téměř 200 řidičů, kteří překročili nejvyšší povolenou rychlost, nebo 667 těch, kteří k jízdě použili vozidel, jejichž technický stav nesplňoval stanovené podmínky pro provoz na pozemních komunikacích. Taktéž se našlo téměř 250 pasažérů, kteří během jízdy nepoužili předepsané bezpečnostní pásy. Ve třech případech nepoužili rodiče k přepravě svých ratolestí povinného zádržného systému.
V podobných dopravně bezpečnostních akcích, avšak na lokální, tedy krajské úrovni budou policisté i nadále pokračovat i přes blížící se svátky.
 
kpt. Mgr. Tomáš Hulan 18. 12. 2012

vytisknout  e-mailem