Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Tiskový servis ze dne 2. 8. 2018

OLOMOUC - Zpravodajství za ÚO Olomouc. 

Komu se hodilo tenisové vybavení?

Z trestného činu krádež je podezřelý zatím neznámý pachatel, který někdy v rozmezí od 30. 7. do 1. 8. 2018 odcizil ze společné chodby domu v Olomouci, části Povel, před bytovými dveřmi ponechanou tenisovou tašku, ve které se nacházela tenisová výbava -  2 značkové tenisové rakety, tenisové oděvní svršky a také 3 500 korun. Majiteli tak vznikla škoda za předběžně 10 500 korun. Pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí za uvedený trestný čin až dva roky za mřížemi.

Vandal poškodil vozidlo

Škodu za předběžně 30 000 korun způsobil zatím neznámý pachatel, který někdy v době z 31. 7. do 1. 8. 2018 poškodil vozidlo Alfa Romeo, které bylo zaparkované na jedné z ulic v Olomouci, části Nové Sady. Na vozidle poškrábal jak zadní nárazník, tak i pravý zadní blatník, oboje pravé dveře, pravý přední blatník, pravé zpětné zrcátko, přední nárazník a také emblém automobilky. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok.

Ve výkupu vrátil přepravku, kterou krátce předtím odcizil

V úterý 1. 8. 2018 kolem poledne, byl v jednom z olomouckých supermarketů přistižen při krádeži 37letý muž z Olomoucka. Na prodejní ploše si přisvojil přepravku na pivní lahve, kterou následně vrátil ve výkupním automatu za částku 100 korun a poté chtěl proplatit u pokladny účtenku. K tomu již nedošlo, neboť jeho  jednání neuniklo pozornosti ostrahy objektu. Jak přivolaní policisté zjistili, nejedná se o žádného nováčka. V nedávné minulosti byl za obdobnou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán. Nyní mu za trestný čin krádež hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let.

Na výživném dluží nemalé peníze

Z trestného činu zanedbání povinné výživy je podezřelý 37letý muž z Olomoucka, který od května 2016 neplní řádně a včas vyživovací povinnost na své dvě nezletilé děti, ačkoliv mu tato povinnost vyplývá ze zákona. Rozhodnutím soudu má přispívat částkou 2 500 korun měsíčně k rukám matky. Za uvedenou dobu uhradil pouze některé neúplné platby a k dnešnímu dnu tak na výživném dluží 47 500 korun. V případě prokázání viny a odsouzení mu za uvedený trestný čin hrozí až dva roky za mřížemi.

por. Mgr. Irena Urbánková

2. srpna 2018

vytisknout  e-mailem