Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tiskové prohlášení

Vyjádření policejního prezidenta plk. Mgr. Petra Lessy k článku v deníku Právo 

Policejní prezident se ohrazuje proti článku, který se objevil v dnešním deníku Právo pod názvem  "Lessy: ministr mě vydírá, chce abych odešel."
 
"Redaktor deníku Právo Radim Vaculík se mnou vedl více než hodinový rozhovor, ve kterém jsme hovořili na témata průřezově všemi problémy, které v současné době policii trápí. Mimo jiné jsem byl dotazován na vztah mezi ministrem vnitra a mnou. Byl jsem také požádán o mé vyjádření k tomu, že jsem s ministrem vnitra uzavřel dohodu, že odejdu ze své funkce, když on zastaví řízení o odebrání osobního příplatku. Existenci popisované dohody jsem jednoznačně vyloučil. Uvedl jsem, že kdyby k uvedené dohodě došlo, byli bychom v přímém přenosu svědky toho, že se ministr vnitra veřejně přiznává k útisku. Tedy jednání, které hraničí s rovinou trestního práva.
 
Byl jsem tudíž velmi překvapen, když jsem si dnes uvedený deník ráno přečetl a zjistil jsem, že některá má slova byla vytržena z kontextu. Na základě uvedených skutečností považuji za nutné požadovat po deníku Právo nápravu."
 
 
plk. Mgr. Petr Lessy
policejní prezident
10.08.2012

vytisknout  e-mailem