Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Tisková zpráva

Bezpečnostní opatření v souvislosti s oslavami 17. listopadu 

V souvislosti s nadcházejícími oslavami Dne boje za svobodu a demokracii připravují pražští policisté odpovídající bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku. S ohledem na množství oznámených akcí budou pražské policisty posilovat i kolegové z pořádkových služeb a antikonfliktních týmů jiných krajských ředitelství.

Úředníci Magistrátu hlavního města Prahy evidují několik desítek oznámených shromáždění, meetingů, doprovodných akcí a průvodů, jejichž aktuální výčet najdete zde.

Na zajištění klidu a veřejného pořádku se budou podílet stovky policistů napříč různými složkami. V ulicích metropole tak budou od brzkých ranních hodin působit policisté z pořádkové a dopravní služby, kriminalisté, ale rovněž i policisté z cizinecké policie nebo antikonfliktního týmu. Umožní-li to letové podmínky, bude připraven k nasazení do bezpečnostního opatření i vrtulník, který pomůže policistům průběh jednotlivých akcí monitorovat a činnost policistů tak výrazně zefektivní.

Pražští policisté v rámci příprav bezpečnostního opatření spolupracují i s dalšími subjekty a to městskou policií, dopravním podnikem, magistrátem či jednotlivými městskými částmi.  Rovněž velmi úzce komunikují s organizátory jednotlivých oznámených akcí a také s kolegy z ochranné služby Policie ČR. Některých oznámených akcí se totiž plánují zúčastnit i chráněné osoby.

V rámci oznámení některých shromáždění avizovali jejich organizátoři i následné pochody. U několika těchto pochodů lze předpokládat větší počet účastníků. Z toho důvodu může docházet k dílčím omezením plynulosti silniční dopravy, které se budou snažit korigovat dopravní policisté. V tomto směru apelujeme na každého, kdo chce zítra vyrazit do centra metropole, aby pro svou cestu využil především městské hromadné dopravy.

Za zmínku stran dopravy také stojí úplná uzavírka ulice Národní v Praze 1. Ta bude po celý zítřejší den zcela neprůjezdná a v místě budou nastaveny objízdné trasy, které budou zajišťovat a dozorovat dopravní policisté. Tito policisté budou připraveni pomoci či poradit nejen řidičům. Respektujte prosím jejich rad, případně pokynů.

Na základě pozitivních zkušeností z předchozích let přichází i letos policie s takzvaným online zpravodajstvím, tentokrát již prostřednictvím twitterového účtu @policiecz. Zde bude informovat o aktuálním vývoji bezpečnostní situace a veřejného pořádku v metropoli.

por. Mgr. Tomáš Hulan 16. 11. 2018

vytisknout  e-mailem