Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tisková informace ÚOOZ

Praha 18. prosince 2012 - Pokračování případu s krycím názvem „SMOG“ 

Když jsme na konci října letošního roku informovali veřejnost o realizaci rozsáhlé akce s krycím názvem „SMOG“ (http://www.policie.cz/clanek/smog-odkryl-nelegalni-sklad-lihu.aspx), upozorňovali jsme na skutečnost, že práce na tomto případu zdaleka nekončí.
 
Do týmu, který na případu usilovně pracuje, byl přibrán specialista na daňovou trestnou činnost Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality SKPV, který s ohledem na věcnou příslušnost převzal vyšetřování.
 
Další hmatatelný výsledek operativní a analytické práce detektivů přišel 11. prosince letošního roku, kdy byla dle ustanovení § 83a Trestního řádu v obci Stojčín u Pelhřimova provedena prohlídka jiných prostor a pozemků. V objektu bývalé cihelny byl zajištěn nelegální sklad, který je co do množství nalezeného lihu největším „úlovkem“ v historii Policie ČR.
 
Při prohlídce bylo nalezeno cca 1.200.000 litrů lihu, který byl uskladněn v plastových kostkách a kovových barelech. Nalezený líh byl na místě předán k dalšímu opatření Celnímu úřadu Jihlava, který předběžně vyčíslil škodu vzniklou zkrácením spotřební daně na cca 330 milionů korun.
 
Na základě takto zjištěných skutečností bylo dvaačtyřicetiletému R. B. z Kostelce, který je již v souvislosti s tímto případem trestně stíhán, rozšířeno obvinění pro zvlášť závažný zločin Zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby dle ustanovení § 240 odst. 3 Trestního zákoníku.
Na celém případu dále detektivové ÚOOZ a ÚOKFK pracují.

vytisknout  e-mailem