Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Těžce zraněný muž na železniční trati

KLADENSKO –Policisté provedli první pomoc a zahájili masáž srdce. 

Před dvaadvacátou hodinou dne 9. srpna 2018 byla vyslána policejní hlídka oddělení hlídkové služby k železničnímu přejezdu u zimního stadionu v Kladně, kde došlo ke sražení chodce s vlakem. Policejním šetřením bylo zjištěno, že se jedná o vlakovou trať Kladno hlavní nádraží a zastávka Kladno – město. Železniční přejezd se nachází v lesním porostu v ulici Železničářů.

Po příjezdu na místo policisté spatřili ležícího muže u železničního přejezdu, u kterého se nacházela žena.  Policisté ihned použili pohotovostní batoh a zahájili masáž srdce. Během několika minut se dostavila posádka ZZS a lékařka zkontrolovala zranění muže a převzala si masáž srdce. Následně byl muž s těžkým zraněním převezen do jedné z pražských nemocnic.

Dalším policejním šetřením bylo zjištěno, že zraněným je jednatřicetiletý muž z Kladna. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nebylo možno provést dechovou zkoušku.  Zda byl muž posilněn alkoholem bude zjištěno  odběrem biologického materiálu. Následně byla ztotožněna šestadvacetiletá žena, která se zde nacházela v blízkosti zraněného.

Ve vlaku cestovalo přibližně dvacet osob, které neutrpěly žádné zranění. Strojvedoucí byl vyzván k dechové zkoušce, která byla negativní a alkohol byl vyloučen.

Případ je nadále v šetření.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

10. srpna 2018

vytisknout  e-mailem