Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Těžce zranění skončili v nemocnici dva chodci

ZLÍNSKO: Před vstupem do vozovky se rozhlédni! 

Hned dvě dopravní nehody, které skončily těžkým zraněním chodců, šetří dopravní policisté ze Zlína. Míra zavinění jednotlivých účastníků nehod je v šetření dopravních policistů.

K první srážce došlo v pátek před osmou hodinou večer v Otrokovicích na třídě T. Bati. Třiatřicetiletý řidič osobního vozidla jel ze směru od Zlína na Štěrkoviště a zřejmě přehlédl chodce, který přecházel vozovku zleva a srazil ho. Osmasedmdesátiletý chodec ztratil vědomí a s těžkým zraněním ho převezli záchranáři do nemocnice. Vliv alkoholu u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou. Škoda na vozidle se pohybuje kolem pěti tisíc korun. Policisté dopravní nehodu šetří jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě odsouzení hrozí řidiči trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Druhá dopravní nehoda se stala ve Zlíně na třídě Tomáše Bati v neděli před pátou hodinou odpoledne. Třiatřicetiletý chodec se zřejmě dostatečně nepřesvědčil, zda může vozovku bez problémů přejít a vstoupil do jízdní dráhy dvaašedesátiletému řidiči osobního vozidla, který jel ve směru od Vizovic do centra Zlína po čtyřproudové vozovce a srazil ho. S těžkým zraněním převezli záchranáři chodce do nemocnice. Dechová zkouška byla u řidiče negativní, škoda na vozidle činí asi třicet tisíc korun.

13. listopadu 2017, nprap. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem