Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Těžaři ropy z Norska poslala více jak dva miliony korun

České Budějovice - I přes upozornění banky, že se jedná o podezřelé transakce, peníze odeslala. 

Ač policisté prostřednictvním médií a svých informačních portálů neustále informují o případech podvodných jednání, kdy vojáci z Afganistánu, pod různými záminkami vylákají z žen mnoho set tisíc korun, najdou se bohužel stáíle lidé, kteří historkám o lásce, která hranice přenáší, věří. 

Českobudějovičtí kriminalisté aktuálně prověřují případ, ve kterém se též jedná o lásku, která překoná hranice. Tentokrát se žena prostřednictvím sociální sítě seznámila s "těžařem ropy" z Norska. Komunikace trvala několik měsíců a oba aktéři se do sebe zamilovali. Neznámý pachatel pak poškozenou začal žádat o peníze na různé věci. Oprava ropné plošiny, různé problémy při podnikání apod., si vyžádají spoustu financí. Žena podvodníkovi uvěřila v jednadvaceti příkazech mu během pár měsíců zaslala přes dva miliony korun. Poškozená tak učinila i přes fakt, že ji bankovní institut upozornil, že se jedná o podezřelé transakce. Pachatel si peníze dokonce nechal posílat na český účet a ani to poškozené nepřišlo zvláštní, když neznámý pachatel žil údajně v Norsku. 

Jihočeská policie realizuje dlouhodobě projekt KYBERRÁDCE, který je zaměřen na tuto problematiku. Zároveň policisté objíždí s besedou na toto téma celý náš kraj. Než pošlete své peníze někomu, koho jste nikdy neviděli, zamyslete se nad celou událostí než o své peníze dobrovolně přijdete.

KYBER RÁDCE jihočeské policie - Policie České republiky

kpt. Lenka Krausová, krpc.pio@pcr.cz

3.10.2023

vytisknout  e-mailem