Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Teplo a sucho nahrává vzniku požárů

TEPLICKO - Tři požáry z víkendu; Pobodání v Oseku si muž vymyslel.. 

Teplo a sucho nahrává vzniku požárů

     Ke třem požárům vyjížděli policisté o uplynulém víkendu. V sobotu nejprve došlo v katastru obce Štrbice v lesním porostu k zahoření ohniště, které zde ponechali lesní dělníci bez dozoru. Ve stejný den bylo oznámeno zahoření bioodpadu v kompostárně na Bílinsku, kdy se vznítila plocha o rozměrech 50 x 50 metrů. Do třetice vyjížděli hasiči a policisté do obce Bořislav, kde po uhašení táboráku došlo ve večerních hodinách k opětovnému zahoření a následný požár poničil plot a strom.

     Policisté řeší tyto události jako přestupky proti požární ochraně a budou postoupeny HZS k dalšímu dořešení. Nabádáme vzhledem k dlouhodobému suchu k maximální opatrnosti při zakládání ohnišť a důslednému uhašení.

Případ údajného pobodání odložen

     V březnu policisté zveřejnili pátrací relaci po neznámém útočníkovi, který měl dne 01. 03. 2023 v čase okolo 20:00 hodin na vlakovém nádraží v Oseku na zdejším nástupišti po předchozí vzájemné slovní rozepři pobodat muže do oblasti hrudníku. Napadený byl posléze operován. Následným šetřením kriminalistů a zajištěním kamerových záznamů, byly zjištěny nesrovnalosti v mužově výpovědi. Ten se následně doznal, že při prvotní výpovědi lhal a zranění si způsobil sám. Po zadokumentování celého případu, kriminalisté věc odložili, neboť nejde o podezření z trestného činu.

5. června 2023
por. Bc.Ilona Gazdošová
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem