Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Tentokrát zaměřeno na rychlost

MĚLNICKO - Celorepubliková dopravně bezpečnostní akce ROADPOL zaměřená na kontrolu dodržování dovolené rychlosti jízdy vozidel v obci i mimo obec. 

Policisté Územního odboru Mělník  se počátkem tohoto týdne zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce ROADPOL.

V průběhu celého dopravně bezpečnostního opatření se policejní hlídky zaměřily zejména na kontrolu dodržování dovolené rychlosti jízdy vozidel v obci i mimo obec. Samozřejmě dohlížely i na dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona číslo 361/2000Sb., o provozu na pozemních komunikacích a dalších předpisů souvisejících s provozem na pozemních komunikacích. Současně prováděly kontrolní činnost spojenou s pátráním po osobách, věcech a odcizených vozidlech.

Během několika hodin, na které byla akce naplánovaná, policisté zkontrolovali 124 vozidel. Nejvyšší povolenou rychlost překročili 4 řidiči, dva z nich dostali pokutu v příkazním řízení na místě, další 2 byli předáni k potrestání příslušnému správnímu orgánu. Nejčastějším dopravním přestupkem byl špatný technický stav vozu, v 16 případech. Bezpečnostní pásy nepoužili 4 pasažéři, 1 nepředložil doklad o pojištění odpovědnosti. Pod vlivem alkoholu řídili své vozidlo 2 řidiči. Oba nadýchali do jednoho promile.

Hlavním cílem dopravně bezpečnostního opatření zaměřeného na dodržování povolené rychlosti je snížit neukázněné chování některých řidičů na silnicích a především snížit počet dopravních nehod a přestupků v silničním provozu. Nepřiměřená rychlost je nejčastější příčinou dopravních nehod, které mnohdy končí tragicky.

Osvětový projekt 13:Minut
Jízda nepřiměřenou rychlosti je chyba, kterou pravidelně děláme téměř všichni a bez výčitek. Tedy jen do doby, než nám to nevyjde. „Plus deset“ je totiž společenská norma. Víme, že je to „jen za body“ a nepřipouštíme si, že to může mít fatální následky. Odhalte s námi příběhy lidí, kterým se tato chyba vymstila a nahlédněte do jejich svědomí.

por. Mgr. Markéta Johnová
9.8.2023

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem