Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Ten den měl zloděj smůlu

CHRUDIM - série krádeží vloupáním objasněna 

Policisté kriminální služby a obvodního oddělení v Chrudimi od listopadu 2009 do současné doby pátrali po velmi čilém zloději, který ve městě Chrudim páchal majetkovou trestnou činnost. Za čtyři měsíce se vloupal devětkrát do různých objektů. Do některých se vracel i třikrát či čtyřikrát.
 
Policisté měli štěstí, zloděj smůlu.
Na poslední lup se vydal včera, kolem páté hodiny ranní. Rozhodl se krást v provozovně sběrných surovin. Přelezl oplocení areálu a pomocí přinesených pákových kleští se vloupal do budovy kanceláří. Místnosti prohledal, nenašel nic, co by se dalo ukrást a tak z místa činu odešel. Měl však ten den smůlu.
Bezprostředně po činu byl 29letý muž zadržen policejní hlídkou a převezen na služebnu. Tím začala rutinní policejní práce. Dokumentování jeho trestné činnosti, výslech podezřelého, soustřeďování neobjasněných případů krádeží vloupáním a vyhodnocování zajištěných stop.
 
Jako první vykradl restauraci
První případ byl zaevidován dne 17. listopadu minulého roku, kdy se vloupal do restaurace v Chrudimi Na Rozhledně. Do této restaurace se vracel krást ještě během listopadu a prosince 2009 a na počátku února 2010. Z kanceláře restaurace odcizil finanční hotovost, mobilní telefony a stravenky. Po svých čtyřech "návštěvách „ po sobě zanechal celkovou  škodu ve výši 58.000 Kč.
 
V lednu a únoru 2010 se třikrát zaměřil na prodejnu květin v Chrudimi. Opět kradl peníze, ale sebral i digitální fotoaparát. Zde způsobil hmotnou škodu přes 30.000 Kč.
V polovině února vykradl v Chrudimi podnikovou prodejnu s prádlem. I odtud si odnesl alespoň 500 korun a textilní zboží. Zde byla vyčíslena škoda na nejméně 16.000 Kč.
 
Muž, který má trvalé bydliště v Pardubicích, se však v současné době zdržuje v Chrudimi a svou nekalou činností si opatřoval prostředky na svou obživu. V objektech hledal především peníze. Ukradené peníze si ponechal a odcizené věci buď rozdal, prodal nebo se jich zbavil tak, že je někde odhodil.
 
Policejní komisař mu to sečetl
Policejní komisař proti němu zahájil trestní stíhání pro pokračující přečin krádeže, dílem dokonaným a dílem ukončeným ve stadiu pokusu. A dále pro pokračující přečin poškození cizí věci. Celková způsobená škoda činí přes 100.000 Kč. Obviněný muž je vyšetřován na svobodě.
Pokud bude obviněný uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.
4. března 2010
nprap. Věra Hamáčková
tiskvá mluvčí
 
 
Odkazy do noveho okna

prodejna květin

prodejna květin 

Detailní náhled

prodejna s prádlem

prodejna s prádlem 

Detailní náhled

vloup. do restaurace 1

vloup. do restaurace 1 

Detailní náhled

vloup. do restaurace 2

vloup. do restaurace 2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem