Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Telefonní služby za 12 tisíc korun

NOVOJIČÍNSKO - události 

Během uplynulých dnů měl v nočních hodinách potkat pětadvacetiletý muž v Bílovci svého známého, který mu řekl, že si potřebuje nutně zavolat a požádal jej, aby mu půjčil mobilní telefon. Muž neváhal a v dobré víře známému mobilní telefon půjčil. To však ještě netušil, že výtečník z místa i s mobilním telefonem v hodnotě necelých pět set korun po chvíli uteče pryč. Jelikož se v mobilním telefonu nacházela SIM karta s paušálním tarifem, rozhodl se jí poškozený následujícího dne zablokovat. Bylo však již příliš pozdě, jelikož se následně dozvěděl, že ze SIM karty měly být provedeny telefonní služby v hodnotě 12 tisíc korun. Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže, za který hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.  


Odcizení kabelů z bezpečnostního oplocení
Kopřivničtí policisté zahájili začátkem tohoto týdne úkony trestního řízení pro přečin krádeže a přečin poškození cizí věci. Těchto dvou trestných činů se měl dopustit dosud neznámý pachatel, který od 13:30 hodin dne 17.02.2018 do 11:30 hodin dne 18.02.2018 v Kopřivnici na ul. Štefánikova 243,  rozpojil přenosné bezpečnostní oplocení staveniště u Šustalovy vily a odcizil z něj kabely, čímž způsobil celkovou škodu ve výši téměř 23 tisíc korun. Pachateli za toto jednání hrozí v případě dopadení až dva roky za mřížemi.

Policie v této souvislosti žádá občany, kteří by k dané události mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 731 či zavolali na bezplatnou linku 158. 


Nový Jičín 9. března 2018

nprap. Mgr. Darina Knižátková
vrchní inspektor oddělení tisku a prevence

 

vytisknout  e-mailem