Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Tančily a kabelky zmizely

VSETÍNSKO: Policisté šetří krádeže kabelek ve Vsetíně. 

Vsetínští policisté řeší krádeže dvou dámských kabelek. Tyto odcizil dosud neznámý pachatel v prvních dvou hodinách neděle ve Vsetíně v jednom z barů.

Opravdu zásadní chyby se dopustily v neděli ihned po začátku dne dvě ženy v jednom vsetínském podniku s tanečním parketem. V prvním případě si sedmadvacetiletá žena současně pobývající na Vsetíně odložila svou kabelku u tanečního parketu hned po půlnoci. Její zmizení zjistila asi po půlhodině a kabelku nikde nemohla najít. S kabelkou zmizely klíče, doklady a platební karta. Škodu žena odhadla na dva a půl tisíce korun.

Jako přes kopírák ale asi o hodinu později se udál druhý případ. Opět došlo k odložení kabelky u tanečního parketu a opět zůstala kabelka bez dozoru. Jednadvacetiletá žena ze Vsetínska tak přišla o mobil, dámské hodinky a peněženku s doklady a platebními kartami. Škoda v tomto případě překročila pět tisíc korun. V této kabelce ale měla ještě uložené své věci další žena. I tato jednadvacetiletá žena ze Vsetína už nemá mobilní telefon, platební kartu, doklady a hotovost. Žena tak má škodu za třináct a půl tisíce korun.

Zde se opravdu potvrdilo rčení „Příležitost dělá zloděje“. Odložená kabelka, mnoho lidí a dílo je dokonáno. I při návštěvě podobných akcí musíme být obezřetní. Bereme sebou jen to nejnutnější. Pokud nejedeme autem, řidičák necháme doma. Pokud bereme hotovost, nepotřebujeme platební kartu …. A hlavně, nenechávejme své věci volně odložené a bez dozoru.

Policisté případy šetří jako trestný čin krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Při dopadení pachatele tomuto hrozí až dva roky vězení.

 

7. prosince 2015, nprap. Bc. Vladislav Malcharczik

 

vytisknout  e-mailem