Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tancem proti násilí // One Billion Rising Prague

Již třetím rokem se Policie České republiky připojuje k osvětové celosvětové kampani, která poukazuje na problematiku násilí na ženách „One Billion Rising“ - u nás nazvané „Tancem proti násilí“. 

Nad ročníkem 2018 převzal záštitu policejní prezident generálmajor Mgr. Bc. Tomáš Tuhý Ph.D, který se tak stal jedním z ambasadorů celé akce.

Akci realizuje Česká ženská lobby ve spolupráci s dalšími subjekty a Policie ČR se k největší masové kampani k ukončení násilí na ženách připojuje svojí účastí právě v den konání celosvětového tance 14. února 2018.

Shromáždění a flashmob - taneční vystoupení - se uskuteční 14. února od 12:00 na piazzettě Národního divadla.

Do letošní akce zapojili organizátoři akce Tancem proti násilí aktivně také žáky a žákyně škol, a to prostřednictvím  soutěže o nejlepší provedení tance.

Každý rok se 14. února na svátek svatého Valentýna po celém světě koná akce One Billion Rising. Během ní se sejdou lidé v mnoha městech na náměstích a tančí stejnou choreografii. Ukazují tak, že jim násilí páchané na ženách není lhostejné. Tanec trochu jinak pojmou v Berlíně, jinak v Kuala Lumpur a jinak v Praze.

Kampaň byla prvně zahájena na Valentýna 2012. Začínala jako výzva k akci na základě ohromující statistiky, kdy jedna ze tří žen na této planetě jsou bité nebo znásilněné během jejich života. V rámci světové populace to vychází až na více než jednu miliardu žen a dívek. Cílem akce je skrze společný tanec na různých místech a ve stejnou dobu vyjádřit solidaritu s ženami, které jsou obětí násilí a upozornit tak i veřejnost na často neviditelnou a opomíjenou problematiku násilí na ženách.

Policie ČR eviduje ročně přibližně 1300 případů vykázání agresora v souvislosti s domácím násilím. Tato problematika je o to více závažná, že se jedná o násilí za zavřenými dveřmi v soukromí a beze svědků. Následky domácího násilí s sebou obvykle nesou celoživotní psychické nebo zdravotní problémy, mnohdy i smrt.

Více na http://czlobby.cz/cs/projekty/tancem-proti-nasili-one-billion-rising-prague.

kpt. Mgr. Petra Literová
9. 2. 2018

Odkazy do noveho okna

Tancem proti násilí (1)

Tancem proti násilí (1) 

Detailní náhled

Tancem proti násilí (2)

Tancem proti násilí (2) 

Detailní náhled

Tancem proti násilí (3)

Tancem proti násilí (3) 

Detailní náhled

Tancem proti násilí (4)

Tancem proti násilí (4) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem