Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Taktické cvičení složek IZS s účastí psovodů

KRAJ - Nechybělo zastoupení psovodů z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. 

V Libereckém kraji se první víkend v září 2021 konalo třídenní Taktické cvičení složek IZS za účasti psovodů a jejich stopařských psů. Cvičení se účastnily dvě hlavní složky Integrovaného záchranného systému, dvě členské organizace Integrovaného záchranného systému a dvě součinnostní organizace a několik pozorovatelů z řad spolků a sektoru, které v praxi také mohou nabídnout spolupráci při mimořádné události. Na taktickém cvičení nechybělo ani zastoupení psovodů z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, kterého se zúčastnila pprap. Bc. Romana Svobodová ze Skupiny základních kynologických činností Liberec

Realizátorem cvičení byla organizace ELVA HELP z.č..

Při akci byla poprvé v České republice použita velmi specializovaná metodika pátrání po pohřešovaných či hledaných osobách – Záchranné stopování.

Další zajímavostí bylo, že cvičení bylo provázeno zahraničním zkušeným trenérem GAK9 a aktivním záchranářem v oboru stopování (mantrailing) z Rakouska Christophem Rosenbergem, a to v roli instruktora-supervizora metodiky práce se psem. Cvičení obsahovalo nejen praxi v terénu, ale i teoretické rozbory jednotlivých pachových stop a práce týmu. 

Zkušenosti a nové poznatky, které psovodi během třídenního cvičení získali, jistě využijí při jejich další práci. 


18. 10. 2021
kpt. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem