Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Také sobota proběhla na Maters of Rock bez velkých excesů

2 krádeže a 6 x alkohol za volantem 

Ani sobota a noc na neděli se z policejního hlediska nevymykala dosud mírnému průběhu festivalového dění Masters of Rock ve Vizovicích. Byla dokonce ještě klidnější než předešlé dva dny. Posledních čtyřiadvacet hodin byly do opatření nasazeny opět desítky policistů dopravní, pořádkové a cizinecké policie, kynologové a hipologové, nechyběli ani kriminalisté.

Dopoledne jsme zaznamenali dvě oznámení o krádeži věcí. Nejprve se ze stanu, v němž spali dva cizí státní příslušníci, ztratil mobilní telefon v hodnotě čtyři tisíce korun a finanční hotovost 1700 korun. Poté nám oznámil další cizinec, který nocoval v autě, že v průběhu spánku mu někdo z neuzamčeného auta ukradl mobilní telefon, tentokrát v hodnotě 12 tisíc korun a dva tisíce korun v hotovosti. Oba případy vyšetřujeme jako krádež. V případě dopadení a odsouzení pachatelů jim hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Ani posledních čtyřiadvacet hodin nebylo výjimkou v odhalení řidičů pod vlivem alkoholu či drog. Tentokrát je poměr šest ku jedné. Několik desítek návštěvníků využilo před usednutím za volant možnosti zkoušky na množství alkoholu v dechu na Obvodním oddělení policie ve Vizovicích.

A ani včera jsme se nevyhnuli cestě do psychiatrické léčebny v Kroměříži. Tentokrát jsme doprovázeli jednadvacetiletého mladíka z Otrokovic. Ten oslovil jednu z policejních hlídek a oznámil policistům, že mu zemřela celá rodina. Muži zákona tvrzení oznamovatele ověřili a zjistili, že není pravdivé. Proto ho podrobili nejprve dechové zkoušce a poté zkoušce na požití drog. Obě zkoušky vyšly negativně. Mladík ovšem trval na svém. Policisté přivolali lékaře, který učinil rozhodnutí o jeho převozu na psychiatrii. Věříme, že ani další dny se nebudou výrazně lišit od dosavadního poklidného průběhu festivalu.

Masters5.JPG 

Masters4.JPG

Masters2.JPG

12. července 2015, nprap. Monika Kozumplíková

 

 

vytisknout  e-mailem