Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Táhneme za jeden provaz

OLOMOUCKO - Společné hlídky městských a obecních policistů s Policií České republiky 

Od poloviny června probíhají na území Olomoucka preventivní akce Policie České republiky a městských a obecních policistů s názvem „Táhneme za jeden provaz“.

Společné hlídky se zaměřují na prevenci majetkovou, dopravní, bezpečnostní a pořádkovou. Akce se konají za spolupráce Městské policie Olomouc, Obecní policie Štěpánov, Obecní policie a vedení obce Dub nad Moravou, Obecní policie a vedení obce Hlubočky, Obecní policie a vedení obce Moravský Beroun, Obecní policie Bohuňovice, Obecní policie a vedení obce Velký Týnec, Obecní policie Uničov, Obecní policie Šternberk, Obecní policie Litovel a vedení obcí bez obecních strážníků.

Policisté v těchto hlídkách informují občany, jak si mají správně zabezpečit majetek před odjezdem na dovolenou a zabezpečit si své věci na veřejných koupalištích, turisticky vyhledávaných místech, parkovištích, kempech, vodáckých trasách a místech s větší koncentrací lidí.

Dopravní prevence se uskutečňuje podle potřeb každé obce. V obcích se zvýšeným výskytem vozidel a s tím spojeným možným rizikem srážky vozidla s chodcem či cyklistou, probíhají akce za využití policejních radarů. V těchto obcích probíhají také kontroly na dodržování používání bezpečnostních pásů, zádržných systémů, správný způsob jízdy vozidel, dodržování pravidel jízdy, telefonování za jízdy, technický stav motorových vozidel, doklady předepsané pro řízení motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o silničním provozu. V obcích s menším dopravním provozem policisté svá stanoviště umisťují na cyklostezky a chodníky. Zde uživatele cyklostezek a chodníků informují o bezpečném pohybu na těchto komunikacích a kontrolují povinnou výbavu jízdních kol.

Akce tohoto preventivního charakteru budou probíhat v průběhu celých prázdnin.

por. Mgr. Petr Piňos
3. července 2020

Odkazy do noveho okna

1 Bohuňovice

1 Bohuňovice 

Detailní náhled

2 Dub nad Moravou

2 Dub nad Moravou 

Detailní náhled

3 Hlubočky

3 Hlubočky 

Detailní náhled

4 Moravský Beroun

4 Moravský Beroun 

Detailní náhled

5 Olomouc

5 Olomouc 

Detailní náhled

6 Štěpánov

6 Štěpánov 

Detailní náhled

7 Štěpánov2

7 Štěpánov2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem