Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Svezli se jen kousek, ale napáchali škodu za 200. 000 korun

NÁCHODSKO – Vlézt do firmy a sebrat auto prý bylo zábavné 

auto-vloupání
Až do cel předběžného zadržení přivedl dvojici mladíků jejich novoroční „zábavný“ kousek. V těchto dnech policisté dokončili vyšetřování vniknutí do firmy v České Skalici a krádež dodávkového vozidla, při níž pachatelé způsobili majiteli hmotnou škodu ve výši přesahující 200.000 korun.
 
O případu, který se stal z 1. na 2. ledna 2015 jsme informovali v jednom z prvních novoročních zpravodajstvích a více se můžete dočíst zde.
     
Při vyjíždění z areálu firmy zloději poškodili automatická vrata za více než 100. korun, další téměř stotisícovou škodu pak způsobili odcizením auta, které při následné jízdě ještě nabourali. Původně vyčíslená škoda se nakonec z předběžných 70.000 korun vyšplhala až na již zmíněnou šestimístnou cifru.
 
Vyšetřování případu policisty po několika dnech zavedlo až ke dvěma místním mládencům ve věku 22 a necelých 18 let. Mladí muži se policistům k vniknutí firmy, jízdě s vozem, i způsobené škodě přiznali. A proč že s autem odjeli a po několika hodinách jej nechali opuštěné u přehradní hráze? Prý jim to přišlo zábavné. V autě došel benzín, tak jen vyndali rádio a nabouraný vůz ponechali svému osudu na hrázi. Tam jej po několika hodinách našli jiní lidé.
 
Oběma mladíkům policejní vyšetřovatel sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže ve spolupachatelství. Staršímu ze dvojice hrozí až dvouletý trest odnětí svobody, mladšímu vzhledem k věku přibližně poloviční. Jak je vidět, svému osudu tak neunikl ani jeden z mladíků. O formách jiné, a pokud možno legální zábavy, teď budou mít možnost oba dva dost dlouho přemýšlet.
 
Foto ilustrační/Policie ČR
 
por. Mgr. Eva Prachařová
22.1.2015 ve 14.00

 

vytisknout  e-mailem