Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Svěřenci výchovného ústavu na útěku okradli na nádraží ženu

ČESKOLIPSKO - Jednoho z nich zadržela okradená žena, druhého dva kolemjdoucí. 

Ve čtvrtek odpoledne se v hale českolipského vlakového nádraží obrátili na 34letou ženu dva chlapci ve věku 14 a 15 let a zeptali se jí na čas odjezdu vlaku do Ústí nad Labem. Ve skutečnosti šlo o zastírací manévr.  Zajímala je jen její kabelka, kterou měla položenou na lavici vedle sebe. Když se jim podařilo ženu rozptýlit, starší z nich toho využil a ukradl jí z kabelky peněženku, se kterou utekl.

Okradená žena stačila popadnout mladšího kluka za rukáv a požadovala po něm, aby ji dovedl k jeho kamarádovi. Také mu řekla , že zavolá policisty. V té chvíli se rozeběhnul a zmizel v budově nádraží. Oznamovatelka to ale  jen tak nevzdala a utíkala za ním. Následně se jí podařilo zadržet mladíka, který jí ukradl peněženku. Druhého odchytili dva kolemjdoucí mladí muži.

V té chvíli už na nádraží dorazila naše hlídka a zjistila, že u sebe zadržení peněženku nemají. Současně vyšlo najevo, že stejný den uprchli z jednoho výchovného ústavu a je po nich vyhlášeno celostátní pátrání. Mladíci nakonec policisty dovedli na místo, kam  ukryli odcizenou hotovost ve výši 450 korun a s jejich "pomocí" policisté našli i odhozenou peněženku se všemi doklady a platební kartou. Ještě téhož dne oba předali pracovníkům výchovnému ústavu.

Jejich  "výlet" bude mít ještě dohru. Starší z dvojice se bude před soudem pro mládež zodpovídat z krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku a jeho rok mladšímu  kamarádovi  může stejný soud uložit nějaké preventivní výchovné opatření.

7. 10. 2019
por. Bc. Ivana Baláková
Oddělení tisku a prevence
Česká Lípa

Odkazy do noveho okna

nádraží

nádraží 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem