Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Svědci slyšeli volání o pomoc, policisté rozjeli pátrací akci

PRAHA VENKOV - JIH - Volání o pomoc se neslo v údolí řeky Sázavy 

Policisté Obvodního oddělení Praha venkov - JIH aktuálně již dva dny pátrají po osobě neznámé totožnosti. Dle výpovědi svědů, kteří událost nahlásili na linku 158, tito slyšeli volání o pomoc, které se rozléhalo údolím řeky Sázavy.

K celé události došlo 20. března 2022 ve večerních hodinách, kdy oznamovatel nahlásil, že slyší volání o pomoc, pravděpodobně mladšího muže. Volání bylo slyšet v prostoru mezi obcemi Žampach a Hostěradice v údolí řeky Sázavy na území okresu Praha Západ.

Policisté okamžitě začali v uvedeném místě pátrat a do pátrání se zapojili policisté OOP Jílové u Prahy, Kamenice, Hradištko, OHS Čestlice, policejní psovod se psem, společně s psovodem Hasičského záchranného sboru a byla nasazena i Letecká služba. Policisté prohledali prostory i okolí, ale pátrání bylo neúspěšné. V pátrání pokračovali policisté včera a pokračují i dnes nicméně pátrání je prozatím stále neúspěšné. 

Policisté se proto obracejí na širokou veřejnost s žádostí o pomoc. Pokud máte jakékoliv poznatky k celé události, nebo jste sami volání slyšeli, či máte jakékoliv poznatky o osobě, která se pohřešuje, oznamte je prosím policistům na linku 158 nebo přímo policistům Obvodního oddělení Jílové u Prahy na tel. číslo 974 867 120.

Za pomoc děkujeme.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
22. března 2022

vytisknout  e-mailem