Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Svačina zdarma ho nakonec vyjde draho

NÁCHODSKO - Násilím páčil bagety z automatu. 

Auto PČR-pomáhatIlustrační foto/Policie ČRZ přečinů krádeže a poškození cizí věci se bude muset zodpovídat mladík, který si chtěl v květnu 2018 ušetřit trochu peněz při obstarání svačiny. Místo toho se dostal do hledáčku policie.

Na základě přijatého oznámení a následného provedeného šetření ho policie důvodně podezírá z poškození automatu na jídlo a krádeže minimálně pěti kusů baget v jedné firmě v Hronově. K levnému obstarání svačiny mladík  využil svačinový automat ve společných prostorách firmy, bohužel ale zvolil špatný postup. Bagetu ke svačině se několikrát pokusil získat bez vhození odpovídajícího obnosu. Místo toho nedovoleným způsobem manipuloval s plastovým mechanizmem uvnitř stroje, bagety sice získal, ale mechanizmus se mu podařilo  poškodit.   Původně bagety zdarma si tím značně prodražil. Na odcizených bagetách a hlavně na poškozeném plastovém mechanizmu stroje způsobil škodu přesahující pět a půl tisíce korun. 

Způsobenou škodu bude muset mladý muž nahradit a navíc mu za jeho nešetrné zacházení  s cizím majetkem hrozí až dvouletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest.

por. Mgr. Eva Prachařová
13.7.2018 v 15:00
 

vytisknout  e-mailem