Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Surově zbil svoji přítelkyni

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Útočníka stíháme vazebně. 

Ve vazební věznici skončil před několika dny třiatřicetiletý muž z Uherského Brodu, který v podnapilém stavu zvlášť surovým způsobem fyzicky napadl svoji přítelkyni a způsobil ji velmi vážné poranění hlavy a obličeje. Případem se zabývají krajští zlínští kriminalisté, kteří zahájili trestní stíhání muže.  

K incidentu došlo před několika dny v jednom bytě na sídlišti v Uherském Brodě, kde třiatřicetiletý muž se svojí sedmadvacetiletou přítelkyní a dvěma malými dětmi bydlí. Oznámení o napadání učinili na policii a záchrannou službu sousedé, kteří slyšeli ve večerních hodinách z bytu velké rány a křik a následně uviděli zraněnou ženu vyběhnout ven z bytu. Zranění ženy si vyžádalo bezodkladný odvoz do uherskohradišťské nemocnice s následnou hospitalizací. Preventivně byly do nemocnice odvezeny i dvě malé děti. Přitom, když zdravotníci děti z bytu odnášeli, dožadoval se opilý útočník kontaktu s nimi a přitom se ohnal po policistovi a zasáhl ho do obličeje. Nato hlídka agresivního muže zpacifikovala, spoutala a odvezla do policejní cely.  

Vrchní komisařka krajské zlínské kriminální policie následně obvinila třiatřicetiletého muže ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví a přečinu násilí proti úřední osobě, za které trestní zákon ukládá až dvanáctiletý trest odnětí svobody. Krajští kriminalisté zároveň podali státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval.

Obviněný muž má v záznamu rejstříku trestů více jak desítku záznamů. V minulosti byl trestaný především za násilnou, ale i majetkovou trestnou činnost.

 

19. dubna 2016, mjr. Mgr. Lenka Javorková

 

 

 

 

 

 

  

 

 

vytisknout  e-mailem