Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Surově zbil bývalou přítelkyni

VSETÍNSKO: Mladý muž skončil ve vazbě.  

Ve vazební věznici skončil v těchto dnech čtyřiadvacetiletý muž ze Vsetína, který v podnapilém stavu fyzicky zaútočil na svoji bývalou přítelkyni, kterou po napadení odvezla záchranka do nemocnice. Důvodem byla žárlivost.
 
Incident se odehrál počátkem února v jednom vsetínském bytě. V podvečerních hodinách přišel čtyřiadvacetiletý muž ke dveřím bytu, kde se nacházela jeho bývalá devatenáctiletá přítelkyně. Uvnitř byla tenkrát sama. Chtěl do bytu, ale dívka ho nechtěla pustit, protože byl opilý a agresivní a navíc měla zakázané mladíka do bytu vpouštět. Posilněn alkoholem začal muž kopat do dveří a domáhat se vstupu dovnitř. Mladá žena mu nakonec otevřela, protože měla strach, že dveře poničí. Vůbec ji nenapadlo, že by ji bývalý přítel mohl surově zbít. Už po otevření bytu jí urážel nevybíravými výrazy a pak ji opakovaně tloukl do hlavy, obličeje, povalil ji na zem, kde ji surově kopal. Nepřestával, ani když ho prosila, aby bití nechal. Od dalších útoků ji zachránil příchod babičky domů. Muž vyklouzl z bytu ven, jakoby se nic nestalo. Babička pak přivolala zraněné dívce rychlou záchrannou službu, která ji odvezla do nemocnice na ošetření.
 
Policejní komisař obvinil muže v těchto dnech z trestných činů porušování domovní svobody a těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu s trestní sazbou do deseti let. Tento muž má několik záznamů v rejstříku trestů. V minulosti byl stíhán za násilnou i majetkovou trestnou činnost. Kriminalista podal podnět k návrhu na vzetí do vazby, který soud akceptoval.
 
7. března 2013, por. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem