Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Surová loupež na seniorce

Policisté hledají lupiče, který okradl seniorku o tašku a navíc ji způsobil zranění s trvalými následky. 

Kriminalisté z druhého oddělení třetího policejního obvodu se od 15. září zabývají případem loupežného přepadení seniorky v Kubelíkově ulici v Praze 3. Loupež se odehrála okolo deváté hodiny ráno, kdy osmaosmdesátiletá žena vyrazila na poštu. V jedné ruce držela svou tašku a ve druhé hůl, o kterou se opírala. Ve chvíli, kdy na chodníku míjela neznámého muže, tak ji bez jakéhokoli oslovení popadnul za tašku. Tímto hrubým manévrem pachatel seniorku okamžitě srazil k zemi. Žena se však svých věcí nechtěla vzdát a tak se s ním o tašku ještě chvíli přetahovala, a to až do doby, než se utrhla ucha, která ženě zůstala v rukou. Pachatel následně z místa utekl směrem k ulici Bořivojova.

Kriminalisté posléze důkladným šetřením v okolí místa činu nalezli tašku i s dalšími věcmi poškozené, přičemž zjistili, že pachatel z peněženky odcizil tři sta korun a několik drobných mincí. Zároveň prověřili všechny kamerové systémy v okolí a zjistili, že jedna z kamer zachytila průchod muže, který je z výše popsaného jednání podezřelý. Kriminalistům se ho do současné doby nepodařilo ztotožnit ani vypátrat, a proto se v této souvislosti obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Jakékoli informace k muži na záběrech, jeho totožnost, pohyb, či pobyt, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.

Přepadená seniorka kromě vážné psychické újmy utrpěla i zranění kolene, se kterým musela podstoupit operaci a následky zranění si zřejmě ponese po zbytek života.

Detektivové navíc mají důvodné podezření, že tento muž má na svědomí více loupeží s obdobným způsobem spáchání. Vždy si přitom vybírá slabší oběti, a to buď seniory, nebo osoby pod vlivem alkoholu.

Za pomoc a spolupráci při pátrání předem děkujeme.

por. Mgr. Iveta Martínková – 26. 10. 2016

Odkazy do noveho okna

Podezřelý (1)

Podezřelý (1) 

Detailní náhled

Podezřelý (2)

Podezřelý (2) 

Detailní náhled

Podezřelý (3)

Podezřelý (3) 

Detailní náhled

Podezřelý (4)

Podezřelý (4) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem