Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Studenti se utkali ve střelecké soutěži "Studentská střela"

KRAJ - V Hrádku nad Nisou se uskutečnila další z osvětových akcí Krajského ředitelství policie Libereckého kraje zaměřená na nábor nových uchazečů u Policie ČR. 

4logo.jpgVe čtvrtek 17. října 2019  proběhla v Hrádku nad Nisou jedna z dalších osvětových akcí Krajského ředitelství policie Libereckého kraje zaměřená na seznámení se s prací Policie ČR a možným náborem nových zájemců o práci u Policie ČR, střelecká soutěž pro studenty z maturitních ročníků spřátelených škol, které mají zaměření na bezpečnostně právní problematiku. 

II. ročníku soutěže "Studentská střela" se zúčastnily školy:

  • Střední škola Kateřinky – Liberec
  • Stření lesnická škola a střední odborná škola Šluknov T.G. Masaryka
  • Euroškola Česká Lípa

1Soutěž probíhala ve dvou disciplínách, střelba s krátké a dlouhé zbraně. 

"Je to jedna z akcí, která pomáhá náboru nových uchazečů o práci u Policie ČR. Tito žáci se již v minulých měsících seznámili v rámci „řízených praxí“ s jednotlivými službami a činnostmi napříč Policií ČR. Tato soutěž je jakýmsi zakončením jejich praxe" sdělil náměstek krajského ředitele pro vnější službu plk. Mgr. Pavel Bartoš, MBA..

Za přítomnosti náměstka krajského ředitele plk. Mgr. Pavla Bartoše a vedoucí Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál plk. Mgr. Dagmar Fialové byli vyhlášeni nejlepší střelec a střelkyně soutěže. 

Nejlepší střelkyní se stala studentka Střední školy Kateřinky a nejlepší střelecké výkony předvedl student Euroškoly v České Lípě. 

Dále byla vyhlášena tři nejlepší družstva. Všechny tři soutěžící školy byly rozděleny do týmů A a B vždy po třech družstvech.

Příčku nejvyšší obsadili a zároveň prvenství a putovní pohár z loňského roku získali studenti ze Střední školy Kateřinky. Druhá příčka patřila Střední škole Šluknov a na třetím místě se umístila Euroškola Česká Lípa. 

Není to však jediná z náborových aktivit, kterou Krajské ředitelství policie Libereckého kraje pro studenty dělá.

"V září jsme měli možnost účastnit se náborového kempu s Policií ČR na Máchově Jezeře. Byli tam s námi společně policejní instruktoři, kteří nám dávali zabrat jak fyzicky, tak psychicky. Byli jsme dokonce i střílet. Připravili si pro nás velmi pestrý program, který se nám všem hodně líbil. Policie je v tomhle ohledu k nám velmi vstřícná" uvádí student Stření lesnické školy a střední odborné školy ve Šluknově.

"V Libereckém kraji máme nyní 1393 systemizovaných míst, přičemž 134 míst je stále neobsazeno. Nejvíce problémů máme s uchazeči na psychotestech, kde je stále padesátiprocentní neúspěšnost. Ty mohou zájemci znovu opakovat nejdříve po dvou letech, fyzické testy pak po dvou měsících. Od začátku letošního roku jsme přijali celkem 36 nových uchazečů, přičemž 10 jich bylo právě z uvedených škol, se kterými Krajské ředitelství policie Libereckého kraje spolupracuje a kteří zde vykonávají řízené praxe. V budoucnu bychom však chtěli nabídnout podobné náborové akce i jiným školám v kraji" uvedlla vedoucí personálního odboru Mgr. Romana Skalová.

Práce u Policie České republiky nabízí stabilní, perspektivní a hlavně velmi zajimavé povolání. Rádi v našich řadách přivítáme nové kolegy. 
 

18. 10. 2019
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem