Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Student UHK se pokusí vyvinout počítačový program pro Policii ČR

KRAJ – Významně tím pomůže práci kriminalistů. 

Zrychlení a zefektivnění práce či vyšší objektivita. To jsou zásadní benefity počítačového programu, který se pro Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje pokusí vyvinout student Univerzity Hradec Králové, Fakulty informatiky a managementu. Díky těmto přednostem může významnou měrou pomoci krajským kriminalistům odboru kriminalistické techniky a expertíz při zpracování velkého objemu výsledků z genetických analýz.

„Počítačový program bude určen k automatizovanému vyhodnocování DNA profilů stanovených ze stop a srovnávacích materiálů. Výstupy z tohoto programu budou podkladem pro vyhodnocení  výsledků genetické expertizy a tvorbu výstupů znaleckých zkoumání. Proces se tak významně zefektivní, a to s ohledem na velký počet vyhodnocovaných profilů DNA,“ popisuje plk. Mgr. Ladislav Tomášek, náměstek ředitele pro SKPV.

„Spolupráce s Univerzitou Hradec Králové s naším krajským ředitelstvím probíhá na mnoha úrovních. Tato do budoucna nabízí jistou formu zlepšení kvality vyšetřování, využijeme při tom odborných znalostí studentů, které provážeme do konkrétních policejních postupů,“ hodnotí kladně tento trend spolupráce plk. Petr Sehnoutka, ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje. Dodává, že vývoj i následné testování počítačového programu proběhne za přísně nastavených pravidel tak, aby nedošlo k porušení zákona.

„Je to skvělá zkušenost a příjemná spolupráce. Prozatím jsem poměrně na začátku vývoje daného systému, ale věřím, že by to mohlo ve velké míře usnadnit práci kriminalistům, což je to nejdůležitější. Každopádně budu moc rád, pokud se do budoucna naše spolupráce dál rozvine,“ dodává student Univerzity Hradec Králové, Fakulty informatiky a managementu Jan Krása, který studuje 1. ročník navazujícího studia programu Datová věda.

Spolupráce Univerzity Hradec Králové s krajským policejním ředitelstvím se tímto dalším společným projektem posouvá do těsnějších rovin. „Spolupráce Policie ČR se studenty vysokých škol je pro obě strany jistou formou vzdělávání i posunem po stránce osobního rozvoje, které rozhodně rádi podpoříme,“ doplnil plk. Petr Sehnoutka, který s prof. RNDr. Petrou Poulovou, Ph.D., proděkankou FIM pro rozvoj a zahraniční styky a statutární zástupkyní děkana, stvrdil tuto součinnost podpisem smlouvy.

mjr. Magdaléna Vlčková
15.5.2024

Odkazy do noveho okna

UHK student

UHK student 

Detailní náhled

Podpis UHK - KŘP-H (OKTE)

Podpis UHK - KŘP-H (OKTE) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem