Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Student skočil pro seniorku do ledového potoka

NÁCHODSKO – Projekt České pojišťovny Mladý hrdina ocenil chlapce za záchranu života. 

Mladý hrdinaFoto/René HerzánZástupci Policie ČR, Územního odboru Náchod se v pondělí 13. listopadu 2017 na radnici v Polici nad Metují zúčastnili slavnostního předání ocenění Mladý hrdina, které v rámci svého projektu uděluje Česká pojišťovna. Oceněným mladým hrdinou se stal mladý Tomáš Jirman z Radešova, který na konci června 2017 zachránil 78letou seniorku z ledového potoka. Žena v něm ležela již několik hodin, podchlazená, nereagovala. Mladík si jí všiml cestou na ranní autobus do školy, a přestože měl sám ruku v sádře, neváhal skočit do úzkého koryta potoka a při její záchraně riskovat i své zdraví. Přivolal složky integrovaného záchranného systému, záchrannou službu, hasiče i policii, a do doby jejich příjezdu seniorce poskytoval první pomoc.

Jeho odvahu Česká pojišťovna ocenila titulem Mladý hrdina. K ocenění, které předávala mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková, se připojili i představitelé Policie České republiky. "Není moc větších věcí na světě, než je záchrana lidského života. Chtěl bych vyzdvihnout rozhodnost a duchapřítomnost Tomáše Jirmana, který se podílel na záchraně života seniorky. Lidská lhostejnost je na denním pořádku a takových skutků, který předvedl Tomáš, je skutečně málo," vyslovil poděkování mladému dobrovolnému hasiči vedoucí územního odboru Náchod plk. Mgr. Radek Bohuslav. Dále se ocenění zúčastnila i starostka Police nad Metují Ida Jenková, starosta Sboru dobrovolných hasičů Radešov Marek Voborník, místostarosta Police nad Metují Mgr. Jiří Škop, Tomášovi rodiče a blízcí příbuzní.

Projekt Mladý hrdina odstartovala Česká pojišťovna v září 2017. Cílem je oceňovat výjimečné činy dětí a mladých lidí do 18 let a nacházet tak příběhy, které mohou inspirovat jejich vrstevníky. Nemusí se jednat o záchranu života, ale i o dobrý skutek, dlouhodobou uvědomělou dobrovolnickou aktivitu či jinou činnost. Celou tiskovou zprávu České pojišťovny čtěte zde.

Viz také:

Tomáš Jirman z Radešova zachránil život stařence, právem mu patří  uznání a titul Mladý hrdina

por. Mgr. Eva Prachařová
15. 11. 2017 v 15:30

Odkazy do noveho okna

Mladý hrdina

Police nad Metují 

Detailní náhled

Mladý hrdina

Police nad Metují 

Detailní náhled

Mladý hrdina

Police nad Metují 

Detailní náhled

Mladý hrdina

Police nad Metují 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem