Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Strojvedoucí v Paskově brzdil

Na vysvětlení strojvedoucího k pondělní srážce vlaků v Paskově policie stále čeká. Kriminalisté však již znají alespoň předběžné výsledky zkoumání rychloměrných pásků.  

          
Foto: PČR/ Ivan ŽurovecFoto: PČR/ Ivan Žurovec
 Vlak z Ostravy skutečně stačil pomocí rychlobrzdy před srážkou úplně zastavit. Strojvedoucí z vlaku z Paskova, který je podezřelý, že nehodu zavinil, však také naštěstí stihl použít rychlobrzdu. Snížil tak rychlost zhruba ze 70 km/h na 41 km/h. První výslech ho čeká tento týden. Frýdecko-místečtí kriminalisté ho zatím vyslechnou na tzv. podání vysvětlení. Obviněn bude jedině tehdy, pokud se prokáže, že skutečně z paskovského nádraží vyjel ve chvíli, kdy na návěstidle svítila červená.
            Zatímco u strojvůdců z vlaku z Ostravy byla ihned po nehodě provedena dechová zkouška, která vyloučila požití alkoholu před jízdou, u strojvůdce vlaku z Paskova z důvodu jeho zranění provedena být nemohla. Výsledky rozboru krve na případnou přítomnost alkoholu se tak policisté dozvědí teprve v příštím týdnu. Viník této nehody, ať již jím bude kdokoliv, může být obviněn z trestného činu obecného ohrožení. Za ten mu hrozí až 5 let vězení. V případě, že těžce zraněných osob bude více než tři, zvyšuje se trestní sazba až na 10 let vězení.

Ivan Žurovec

vytisknout  e-mailem