Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Stříbro za mistrem světa

"CZ Extreme euro open 09" největší střelecká událost na světě 

Mirek na největším závodu světaMirek na největším závodu světa

Před nedávnem jsme Vás informovali o úspěších východočeského policisty nprap. Bc. Miroslava ZAPLETALA, který má již letos za sebou několik úspěšných mezinárodních závodů. Naposledy zvítězil v polské Wroclavi a  již v té době se připravoval na největší událost tohoto roku, kterou byl druhý ročník největšího závodu  na světě v IPSC. Pořadatelem závodu se stala Česká republika s místem konání Hodonice u Znojma.

Tato sportovní událost s názvem „CZ Extreme euro open 2009“ přilákala ve dnech 4. až 6. června 2009 okolo 900 závodníků ze 42 zemí celého světa.   Soutěžilo se v  několika divizích dle pravidel praktické střelby: Open, Modified, Standard, Production, Revolver a Single Stack. V každé z těchto divizí byla obrovská konkurence a prosadit se na stupně vítězů znamenalo neudělat téměř žádnou  chybu. Závod byl velmi náročný, neboť pro závodníky bylo připraveno 30 obtížných situací, které se střílely během tří dnů v ranních a odpoledních směnách, přičemž každý závodník musel absolvovat deset situací za den.

Vítězná trojice střelců divize "production"Vítězná trojice střelců divize "production"

Mezi nejnáročnější situace, která vyžadovala zvláště vyšší opatrnost na dodržení bezpečnostního úhlu při manipulaci se zbraní a při střelbě,  patřila např. situace č. 15. Zde rozhodčí diskvalifikovali okolo třiceti závodníků, pro které tímto závod bohužel předčasně skončil. Podle Miroslava byly nejzajímavější vždy ty disciplíny, které se vyznačovaly dynamičností – střelba za chůze, běhu apod., střelba na pohyblivé kývající-se terče, při kterých musí střelec dokonale ovládat svoji obratnost.  Může se jednat o krátké střelecké situace s minimálním počtem devět ran, nebo naopak dlouhé situace s minimálním počtem třicet dva ran. Tyto situace vyžadují schopnost umět se rychle orientovat a pohybovat mezi jednotlivými terči, tak aby každý střelec situaci odstřílel v co nejkratším čase a s největším počtem dosažených bodů.

Policista nprap. Bc. Miroslav Zapletal jako člen národního reprezentačního týmu startoval v dresu České zbrojovky a. s. v divizi „production“ se svojí spolehlivou zbraní CZ75 SP-01 Shadow, která je pro tuto divizi určená. Přítomnost dvojnásobného mistra světa Adama Tyce (CZE) a dalšího vynikajícího střelce Anguse Hobdella (USA) v této divizi byla pro Miroslava obrovskou konkurencí a zároveň i výzvou. Po náročném závodě získal stříbrnou příčku hned za současným mistrem světa (výsledky naleznete zde).

„Druhé místo mezi dvěma nejlepšími střelci světa mi udělalo obrovskou radost a  toto stříbro je pro mě dosud největším střeleckým životním úspěchem,“ říká k dosaženému úspěchu Miroslav.

K vynikajícímu výsledku samozřejmě gratulujeme a přejeme hodně úspěchů při dalších sportovních výkonech!

více na: Úspěchy našich policistů

Foto:web EEO 09
por. Mgr. Lenka Burýšková
10. 6. 2009

 

vytisknout  e-mailem