Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Střety vozidel naštěstí nebyly vážné

ORLICKOÚSTECKO – Škody jdou do desetitisíců korun. 

Zejména nepozornost při sledování dopravního značení, ale také vysoká rychlost mohou za dopravní kolize v závěru minulého týdne na silnicích našeho regionu.

V pátek 3. března 2018 krátce po půl třetí odpoledne se na křižovatce protínající silnice I/35, I/17 a III/3152 u obce Zámrsk střetla dvě osobní vozidla. Šestatřicetiletý řidič vozu značky Škoda Fabia s největší pravděpodobností nerespektoval svislou dopravní značku "Stůj, dej přednost v jízdě!" a tím zkřížil jízdní dráhu třiašedesátiletému řidiči fordu jedoucímu po hlavní komunikaci. Následoval čelní náraz škody do boku fordu. Nikdo z účastníku této nehody nebyl zraněn. Škoda byla předběžně vyčíslena na 65 tisíc korun.

Sobotní velmi brzké ráno nebylo přívětivé pro osmnáctiletého řidiče osobního auta značky Škoda Superb v Lanškrouně. Mladý řidič na křižovatce ulic Kollárova a Mánesova zřejmě nepřizpůsobil rychlost a při průjezdu křižovatkou pokračoval v přímém směru jízdy i přesto, že tam už komunikace končila. S automobilem sjel až do koryta potoka a pak čelně narazil do travnatého břehu. Řidič po nehodě z místa odešel a k havarovanému autu se dostavil, až v době kdy jsme celou událost prověřovali. Tato kolize se také obešla bez zranění. Škoda je vyčíslena na 50 tisíc korun.

Nedání přednosti v jízdě patrně stálo za nedělní nehodou ve Vysokém Mýtě. Krátce po čtvrté hodině odpolední třicetiletá řidička osobního vozidla značky Ford Fiesta pravděpodobně na křižovatce ulic Vraclavská a Průmyslová přehlédla dopravní značku „Dej přednost v jízdě!“ a narazila do projíždějícího vozidla značky Fiat Punto. Po střetu vozidel došlo k požáru motorové části fiesty. Ke zranění osob nedošlo. Dechové zkoušky na alkohol byly u řidičů negativní. Škoda je vyčíslena na 180 tisíc korun. U fiesty jsme pro závady zadrželi osvědčení o její registraci.

Všechny dopravní nehody nadále prověřujeme. (Foto PČR)                      

5. března 2018
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem