Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Střety se zvěří a jiné

Bruntál - víkendové události 

Krádež dobytka

Krnovští policisté přijali oznámení o odcizení dobytka z pastviny v katastru obce Krasov. Prozatím neznámý pachatel odcizil v době od listopadu 2017 do dubna 2018 jednu krávu plemene Charolan, šest býčků a devět jalovic plemene Simental. Způsobená škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na částku 195 tisíc korun.

Nehody – střety se zvěří

Dopravní policisté řešili v průběhu víkendu 9 nehod, při kterých dvě osoby utrpěly zranění. Z toho jedna nehoda byla pod vlivem alkoholu a čtyři byly střety se zvěří.

V pátek 11. 5. 2018 v ranních hodinách mezi obcemi Široká Niva a Čaková jel 40letý muž s vozidlem Octavia a z pravého příkopu mu bezprostředně před auto vběhla srna. Došlo ke střetu a zvíře z místa odběhlo. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

Také v pátek 11. 5. 2018 v 21:30 hodin mezi obcí Bruntál a Nové Heřmínovy řídil 50letý muž vozidlo Volvo a srazil srnu, která mu vběhla před auto z levého silničního příkopu. Zvíře z místa odběhlo. Způsobená škoda je 40 tisíc korun.

Mezi obcemi Jindřichov a Vysoká vběhla v pátek 11. 5. 2018 v podvečerních hodinách srna do cesty jedoucí Octavii, kterou řídil 27letý muž. Došlo ke střetu a zvíře na místě uhynulo. Způsobená škoda na vozidle činí 50 tisíc korun.

K dalšímu střetu s lesní zvěří došlo dne 12. 5. 2018 kolem 04:00 hodiny mezi obcí Mezina a Dlouhá Stráň. Řidič, který jel s vozidlem Octavia, sice prudce brzdil, ale i přesto došlo ke střetu se zvířetem, které následně odběhlo. Způsobená škoda činí 5 tisíc korun.

Cyklista pod vlivem alkoholu narazil do stojícího vozidla

V neděli 13. 5. 2018 krátce po 11:00 hodin v Bruntále na ulici Květná jel 43letý muž na jízdním kole a chtěl objet stojící vozidlo Škoda Citigo. Z důvodu poryvu větru od předjíždějícího vozidla ztratil cyklista stabilitu a narazil do zadního roku škodovky. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnoty přesahující 1,5 promile. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun na vozidle a tisíc korun na bicyklu.

Nález munice

Oznámení o nálezu munice v lesním porostu obce Vráclavek - Křížová přijali policisté v neděli 13. 5. 2018. Hlídka místo nálezu zajistila a přivolala policejního pyrotechnika z expozitury Frýdek Místek. Pyrotechnik určil, že se jedná o dělostřeleckou minu z II. světové války, kterou si převzal k odborné likvidaci.

Jel na neosvětleném kole a ještě pod vlivem

Bruntálští policisté v sobotu 12. 5. 2018 ve večerních hodinách při hlídkové činnosti kontrolovali cyklistu, který jel za snížené viditelnosti na jízdním kole bez stanoveného osvětlení. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnoty přesahující 1,2 promile a zakázali další jízdu. Protiprávní jednání zadokumentovali a předali správnímu orgánu k projednání.

komisař por. Bc. Pavla Jiroušková

14. 5. 2018

vytisknout  e-mailem