Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Střety s chodci na přechodech

VSETÍNSKO: Těžká zranění chodců, kteří přecházeli po přechodech. 

Kriminalisté a dopravní policisté nadále zjišťují okolnosti dvou dopravních nehod s účastí chodce, které se staly minulý týden. U obou utrpěli chodci těžké zranění a obě se staly na přechodu pro chodce.

Ve středu krátce po čtvrté hodině odpoledne došlo k dopravní nehodě ve Vsetíně místní části Rokytnice na hlavním tahu I/69. Sedmasedmdesátiletý řidič se škodou Felicií jel od obce Liptál k centru. V této chvíli přecházela třiašedesátiletá chodkyně po přechodu pro chodce z pohledu řidiče zleva. Došlo ke střetu chodkyně a osobního auta. Žena byla s těžkým zraněním převezena do nemocnice. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku ke zjištění ovlivnění alkoholem. Ta byla negativní.

Druhá závažná nehoda se stala v pátek okolo půl druhé odpoledne na hlavním průtahu Valašským Meziříčím. Třiapadesátiletý řidič nákladní soupravy projel kruhovým objezdem ve směru od nemocnice dále směr Hranice na Moravě. Při výjezdu z kruhového objezdu zastavil u přechodu pro chodce. Po té se opětovně rozjel. Bylo to ve chvíli, kde z jeho pravé strany vstoupila na přechod třináctiletá dívka. Došlo ke střetu tahače a dívky. Dívka při nehodě utrpěla těžké zranění a byla letecky transportována do nemocnice. Policisté provedli u řidiče kamionu dechovou zkoušku. Ta vyloučila jeho ovlivnění alkoholem. K obnovení provozu na komunikaci došlo po čtvrté hodině odpoledne.

V letošních prvních deseti měsících se v okrese Vsetín účastníkem dopravní nehody stal chodec ve třiceti jedna případech.


3.prosince 2019, por. Bc. Vladislav Malcharczik

Odkazy do noveho okna

Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem