Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Střet vozidla a chodce na dálnici

Karviná, Bohumín: Střet vozidla a chodce prozatím neznámé totožnosti na dálnici 

Dnes před třetí hodinou ranní došlo na dálnice D1 v katastru Bohumína, ve směru na Polsko, ke srážce mezi vozidlem a chodcem. Ze zadokumentovaných informací vyplývá, že muž měl vstoupit do jízdního pruhu a rozejít se proti směru jízdy vozidel. Došlo ke střetu s dodávkovým vozidlem značky Renault, které řídil 39letý polský státní příslušník. Chodec na místě zraněním podlehl. Vzhledem k nehodě a činnosti na místě i bezprostředním okolí usměrňovali policisté po dobu nezbytně nutnou dopravu. Předběžná hmotná škoda na vozidle je vyčíslena na 300 000 korun, u řidiče vozidla byla provedena orientační dechová zkouška s negativním výsledkem.

Policisté provedli na místě dokumentaci a pokračují ve vyhodnocování informací. Do této chvíle se jim nepodařilo zjistit informaci vedoucí k totožnosti chodce.

Výzva

Policisté se obrací na řidiče (osádky) vozidel projíždějící dnes kolem 2:40 hodin 372. kilometrem dálnice D1 v katastru Bohumína, poblíž nájezdu na ulici Šunychelskou. Pokud disponujete informací k pohybu chodce na dálničním tělese či v jeho blízkosti, informacemi přímo k nehodovému ději nebo máte k dispozici záběry z kamer ve vozidle zachycující uvedené, kontaktujte prosím policisty na bezplatné lince 158.

por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku, 2. září 2020

vytisknout  e-mailem