Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Střet vozidel nepřežil 24letý spolujezdec

KRAJ/Českolipsko - Tragická nehoda dvou osobních vozidel se smrtí mladého muže na sedadle spolujezdce osobního vozidla Audi A4 uzavřela v noci z pátka na sobotu silnici 1/9 na Českolipsku. Příčiny jsou v šetření. 

V pátek v noci, krátce před půl jedenáctou, vyjížděly všechny složky Integrovaného záchranného systému ke střetu dvou osobních vozidel na silnici I/9 na Českolipsku. U obce Chlum se čelně srazilo osobní vozidlo Audi A4, které řídil 24letý mladík, s VW Sharan řízeným 41letým mužem. Srážka vozů měla fatální následky. Přímo na místě nehody zemřel 24letý spolujezdec z Audi, který seděl vzadu, řidiče vozu převezli zdravotníci s těžkým zraněním do nemocnice.

Vážná zranění utrpěl i řidič z VW, který zůstal v havarovaném voze zaklíněný. Po celou dobu vyprošťování byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. I jeho Zdravotnická záchranná sllužba dopravila do nemocnice. 

Na místě tragické nehody je kromě dopravních policistů dokumentujících nehodu a dalších policejních hlídek, které zajišťují obousměfné uzavření komunikace, také výjezd služby kriminální policie a vyšetřování z Územního odboru v České Lípě, který se bude vyšetřováním tragické nehody zabývat.

Podle zatím prvotních informací se mělo osobní vozidlo Audi při projíždění zatáčky dostat do protisměru. Skutečné příčiny a míra zavinění jednotlivých účastníků nehody budou ale zřejmé až po vyšetřování, ke kterému bude přibrán i soudní znalec z oboru silniční dopravy. V rámci něho bude zkoumán nehodový děj, okolnosti, za kterých k nehodě došlo, rychlost vozidel, apod. Zjišťována bude i příčina smrti 24letého spolujezdce, který při nehodě zemřel. U něho již policisté nařídili soudní pitvu. Oběma vážně zraněným řidičům bude z důvodu zjištění, zda nebyli ovlivnění alkoholem či jinou návykovou látkou, odebrána krev. 

Silnice I/9 u Jestřebí na Českolipsku byla  z důvodu vyšetřování nehody ještě ve tři hodiny v sobotu ráno uzavřena.


10. listopadu 2018, 03.00 hodin
mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

 

vytisknout  e-mailem