Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Střet tramvajových souprav

Ostrava: Policisté prověřují příčinu nehody 

Dnes v 17:45 hodin došlo v Ostravě – Porubě, v prostoru křižovatky ulic Opavské a Martinovské, ke srážce dvou protijedoucích tramvajových souprav. Na místo byly vzhledem k informacím o zraněných osobách přivoláni nejen policisté, ale také další složky integrovaného záchranného systému.

Policisté provedli na místě dokumentaci a shromáždili další informace. Z nich předběžně vyplývá, že řidička tramvajové soupravy jedoucí ve směru od Poruby na centrum Ostravy mohla zřejmě přehlédnout či nerespektovat návěstidlo výhybky a tramvaj v křižovatce nepokračovala v řádném směru jízdy (rovně), ale vlevo. Došlo ke střetu s protijedoucí soupravou řízenou mužem. Oba řidiči byli se zraněními předáni do péče lékařů.

Při nehodě došlo ke zranění osob, závažnost ponechám na zdravotnících. Vzhledem k události byl zastaven provoz na této frekventované tramvajové trati vedoucí do Ostravy – Poruby. Pro řidiče bylo místo průjezdné, jen s mírným omezením. Nyní je již provoz tramvají obnoven.

Policisté spolupracují vzhledem k charakteru události s Dopravním podnikem Ostrava, a.s. Kriminalisté budou věc prověřovat pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

Policisté budou v analýze zjištěných a získaných informací i nadále pokračovat, nelze vyloučit případnou změnu co se týká výše uvedeného sdělení.

Výzva
Policisté žádají o svědectví cestující linek shodně č. 7, kteří se v obou tramvajových soupravách (tedy jedoucích ve směru na Ostravu – Porubu a ve směru opačném) nacházeli a dosud nebyli s policisty v kontaktu. Rovněž žádají o svědectví osádky automobilů projíždějících místech v době střetu, tedy v 17:45 hodin, přičemž uvítají také záznamy z palubních kamer. Svědectví mohou podat rovněž osoby procházející místem. Veškeré informace volejte prosím na bezplatnou linku 158 nebo je sdělte policistům na nejbližší policejní služebně. Děkujeme.

por. Mgr. Soňa Štětínská
oddělení tisku, 29. října 2020

vytisknout  e-mailem