Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Střet snowboardisty s lyžařkou se dále vyšetřuje

LIBEREC - Výzva v německých médiích byla úspěšná. 

Začátkem ledna tohoto roku došlo na sjezdovce pod Ještědem ke střetu snowboardisty s lyžařkou. Žena, kterou snowboardista porazil, utrpěla vážné zranění, se kterým skončila v Krajské nemocnici Liberec a musela podstoupit operaci. Snwboardista ale na místě nezůsta a odjel. Podle výpovědi poškozené se mělo jednat o německy hovořícího muže.
Na základě těchto několika málo poznatků jsme se obrátili jak na německé policisty, tak i tamní média a zveřejnili výzvu. V ní jsme žádali možné svědky srážky, aby se přihlásili na policii, případně sám snowboardista.
Spolupráce byla velmi úspěšná. Na základě výzvy české policie v deníku Sächsische Zeitung se přihlásil na policii v Žitavě 26 letý mladý muž, který byl účastníkem této nehody. Sám při ní utrpěl také zranění - zlomeninu nohy. Lékařskou pomoc vyhledal až na území svého státu.
Celá událost se řeší oficiální cestou právní pomoci a tento týden by měl být proveden výslech mladíka, který byl účastníkem střetu s lyžařkou. Policisté budou zjišťovat veškeré okolnosti této události.

Díky velmi dobré spolupráci německých policistů i médií tak nezůstane případ neobjasněný a policisté mohou provádět další šetření. Po provedení všech nezbytných úkonů bude rozhodnuto o trestně právní kvalifikaci případu.

Vlasta Suchánková
pislbc@mvcr.cz    974 461 207

  

 

vytisknout  e-mailem