Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Střelec putoval do vazby

CHRUDIMSKO - Postřelený muž utrpěl vážné zranění s nejistou prognózou. 

V pátek 6. května 2022 došlo mezi 12. a 13. hodinou poblíž jedné obce na Chrudimsku k postřelení 32letého muže ze strany podnapilého, o rok staršího spolupracovníka jeho nelegálně drženou zbraní.

Střelec zpočátku uváděl, že střílel na lesní zvěř. Kriminalisté na základě dosud zjištěných skutečností střílejícího muže obvinili z pokusu úkladné vraždy dle ust. § 140 odst. 2 trestního zákoníku, kdy je ohrožen trestní sazbou od 12 do 20 let odnětí svobody.

Obviněný muž, přestože nikdy nevlastnil oprávnění k držení zbraní, měl ve svém vlastnictví další zbraně, které nám vydal. Jedná se o doposud bezúhonného člověka. Motivem jeho jednání měly být dlouhodobější rozpory mezi ním a poškozeným. K činu došlo, když byli muži v zaměstnání.

Postřelený muž utrpěl velmi vážné zranění, byl letecky transportován do nemocnice a tam se podrobil urgentní operaci s velmi nejistou prognózou vývoje poranění.

Kriminalisté dali státnímu zástupci podnět na vzetí obviněného do vazby, čemuž dnes soudce Okresního soudu v Chrudimi vyhověl.
 

Vzhledem k počáteční fázi vyšetřování nebudeme poskytovat další informace nad rámec uvedené tiskové zprávy.

Přiloženo video PČR.

9. květen 2022
mjr. Ing. Markéta JANOVSKÁ
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

vytisknout  e-mailem