Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Střelba na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze

Zveřejnění podle ustanovení § 5 odst. 3 zákona č. 106/1999 Sb. 

Žadatelka uvedla:

„Mám dotaz, kde byla policie ČR ve čtvrtek 21. 12. 23 v Praze u FF, kdy po 13 hodině policie obdržela telefonát od matky D. Kozáka upozornila policií na to, že ozbrojený syn míří do Prahy. Dvě hodiny před tragedií v Praze. Kde byla policie, BIS, NCOZ?“

Policie České republiky konstatovala, že informace o činnosti Policie České republiky, jež jsou předmětem žadatelčina zájmu, jsou obsaženy ve videozáznamu tiskové konference, která se uskutečnila dne 9. ledna 2024 a byla věnována vyhodnocení zásahu Policie České republiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze dne 21. prosince 2023. Tento videozáznam je zveřejněn na webu Policie České republiky zde: https://www.policie.cz/clanek/tiskova-konference-k-vyhodnoceni-zasahu-na-ff-uk-v-praze.aspx. Povinný subjekt proto ve vztahu k požadovaným informacím o činnosti Policie České republiky a jejích útvarů v souladu s ustanovením § 6 odst. 1 zákona č. 106/1999 Sb. odkázal žadatelku na zveřejněné informace.        

Povinný subjekt dále konstatoval, že Bezpečnostní informační služba České republiky je samostatným bezpečnostním sborem odlišným od Policie České republiky a samostatným povinným subjektem ve smyslu § 2 odst. 1 zákona č. 106/1999 Sb. Požadované informace vztahující se k činnosti Bezpečnostní informační služby České republiky se nevztahují k působnosti Policie České republiky, a proto povinný subjekt předmětnou žádost o informace v té její části, která se týká Bezpečnostní informační služby České republiky, v souladu s ustanovením § 14 odst. 5 písm. c) zákona č. 106/1999 Sb. odložil a odkázal žadatelku na uvedený bezpečnostní sbor. 

PhDr. Jiří Vokuš, 13. února 2024

vytisknout  e-mailem