Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Středočeští policisté se zaměřili na kontrolu alkoholu u řidičů

KRAJ – Od pátku do neděle zkontrolovali téměř 2 tisíce vozidel. 

Od pátku do neděle ve dnech 25. - 27. listopadu 2022 se středočeští policisté zapojili do dopravně bezpečnostní akce zaměřené především na kontrolu alkoholu a jiných návykových látek u řidičů motorových vozidel. Prioritou a hlavním cílem všech dopravně bezpečnostních akcí je ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti na našich silnicích.

Dopravně bezpečnostní akce byla sice primárně zaměřená na kontrolu toho, zda řidiči neusedli za volant pod vlivem alkoholu nebo drog, ale samozřejmě policisté neopomněli i na kontroly dodržování dalších pravidel silničního provozu.
Pozornost věnovali kontrolám používání bezpečnostních pásů, telefonování za jízdy, kontrolám technického stavu vozidla, pátrání po osobách, věcech a odcizených vozidlech, ale zaměřili se i na problematiku nelegální migrace.

Do akce se během těchto 3 dnů ve Středočeském kraji zapojilo celkem 250 policistů, kteří zkontrolovali 1956 vozidel, motocyklů a jejich řidičů. Celkem zjistili 206 dopravních přestupků, kdy převážnou většinu z nich (188) vyřešili na místě blokovou pokutou v celkové výši 90 tisíc Kč.
23 řidičů překročilo nejvyšší dovolenou rychlost, 11 řidičů před jízdou požilo alkohol a 3 řidiči užili jiné návykové látky. Celkem 20 řidičů nepoužilo bezpečnostní pásy, 49 řidičů mělo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu a 8 řidičů za jízdy telefonovalo nedovoleným způsobem.

Hlavním cílem všech dopravně bezpečnostních akci, které v rámci Středočeského kraje pravidelně realizujeme, je upozornit na rizika, která s sebou nedodržování rychlosti a porušování dalších pravidel v silničním provozu přináší a má za následek každoročně tisíce dopravních nehod a mnoho zmařených lidských životů, proto budou středočeští policisté v dopravně bezpečnostních akcích pokračovat i nadále.

kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
29. listopadu 2022

vytisknout  e-mailem