Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Středočeský antikonfliktní tým má za sebou 200 opatření!

Praha venkov – VÝCHOD – Antikonfliktní tým středočeské policie byl v rámci bezpečnostních opatření nasazen již 200krát. 

Na basketbalový zápas nymburských hráčů proti polskému týmu v základní skupině Ligy mistrů byl nasazen ve středu 7. února ve sportovní hale v Nymburku společně se členy pořádkové jednotky Středočeského kraje také antikonfliktní tým. Tento zápas je pro členy týmu dvoustým nasazením v rámci bezpečnostního opatření. Antikonfliktní tým Krajského ředitelství policie Středočeského kraje působí na policejní scéně již jedenáctým rokem.

Od samého počátku, a to od 1. dubna 2007, stojí v čele kpt. Bc. Jan Hartman, který má v současné době v týmu dalších 13 speciálně vyškolených policistů. Jejich úkolem a snahou je předejít agresivnímu chování cílových skupin osob (sportovních fanoušků, sympatizantů extremistických hnutí apod.) určitou formou komunikace, diskutováním a trpělivým vysvětlováním o účelu bezpečnostního opatření a možném překročení hranice protiprávního jednání. V případě nerespektování vstřícného přístupu ze strany policie nastoupí proti narušitelům veřejného pořádku takzvaní těžkooděnci, neboli pořádkové jednotky, které zjednají veřejný pořádek a bezpečnost osob a majetku.      AKT.jpgAKT.jpg

Antikonfliktní tým (AKT) je nasazován na různé sportovní akce, demonstrace a další události, kde dochází ke shromažďování většího počtu lidí a očekává se, že bude docházet ke konfliktům a vyhroceným situacím. Do davu členové AKT velmi často vstupují beze zbraně, vybaveni pouze reflexními vestami s označením příslušnosti k Policii České republiky. V několika případech si díky jazykové výbavě členové AKT lehce poradili i s cizinci.

Vzhledem k tomu, že se využívání a nasazování této policejní složky velmi osvědčilo, má nyní každé krajské ředitelství svůj antikonfliktní tým. Vyžaduje-li to bezpečnostní situace, může tým působit i na jiných místech České republiky.

nprap. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
8.2.2018

vytisknout  e-mailem