Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Strach z vysvědčení může vést k neštěstí

KRAJ - Ani v poslední školní den nechyběli policisté na přechodech a v okolí škol. Je zřejmé, že dnes se ty méně úspěšné děti obávají různých trestů, křiku a ponižování, které je doma po předložení vysvědčení svým rodičům čekají. I žáci základních škol si jsou díky informovanosti na různých besedách preventivního charakteru vědomi existujících linek bezpečí (např. 116 111), kde mohou hledat pomoc, přesto se mohou objevit i případy, kdy se budou bát vrátit domů, v tom lepším utečou ke kamarádovi, v tom horším odjedou neznámo kam. 

foto PČRfoto PČRHněv z vysvědčení je zbytečný. Ten správný rodič se zajímá o prospěch dítěte průběžně, tudíž i tuší, jak závěrečná klasifikace jejich potomka bude vypadat. Pokud se každý rodič zamyslí, určitě souhlasí, že je lepší jednat v klidu a s rozmyslem, než se strachovat o to, zda je jeho syn či dcera v pořádku. Pátrání po dětech v den vysvědčení není nevšední. Dnes se už stejně nedá se známkami nic dělat a je tedy zbytečné vzbuzovat v dítěti prostřednictvím mobilní komunikace takové obavy, kvůli kterým se rozhodne nevrátit domů.

Snad v ten dnešní den do našich statistik nepřibydou případy pátrání po pohřešovaných dětech. V závěru této zprávy bychom rádi všem školákům popřáli pohodové prázdniny plné legrace, která nekončí žádným neštěstím.

Fotogalerie

por. Mgr. Eva Maturová
tisková mluvčí
28. 6. 2019

vytisknout  e-mailem