Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Stomilionové krácení daní

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v uplynulých dnech v rámci případu s krycím názvem JASPIS obvinili 5 osob z krácení daní při obchodech s fiktivním zbožím.  

Podle našich závěrů obviněné osoby založily řetězec společností za účelem předstírání obchodní činnosti s elektronikou a počítačovými komponenty. Následně měly vystavovat faktury za zdanitelná plnění, která však neproběhla, a tyto fiktivní faktury měly zahrnovat do daňových přiznání k DPH (od roku 2012 do března 2014). Jedna z osob začleněná do řetězce si tak snižovala své daňové povinnosti dosahované z běžné činnosti. Tímto jednáním měla být České republice způsobena škoda cca 112 milionů korun.

Jako výnos z trestné činnosti kriminalisté ÚOKFK zajistili nemovitosti v hodnotě cca 71 milionů korun a další 2 miliony na bankovních účtech. Ještě před tím provedli pracovníci Finanční správy za asistenční podpory Celní správy zajišťovací úkony a mobiliární exekuci. Došlo k zabavení především zboží, včetně pohonných hmot.

Všechny osoby jsou stíhány na svobodě. Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.

V případě pravomocného odsouzení hrozí obviněným osobám trest odnětí svobody až na 10 let.


pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
31. prosince 2015

vytisknout  e-mailem