Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Stočil kilometry na tachometru prodávaného vozidla

ZLÍNSKO: Za podvod mu hrozí dva roky vězení. 

Policisté ze Slavičína se zabývají případem stočených kilometrů na tachometru při prodeji nákladního vozidla značky Ford Tranzit. Kupující koupil vozidlo s najetými sto tisíci kilometry, vozidlo přitom mělo najeto více než dvojnásobek kilometrů. Jeho cena tak měla být při prodeji mnohem nižší.

Třiapadesátiletý muž zareagoval v dubnu loňského roku na inzerát, v němž prodejce nabízel dodávku Ford Tranzit, která měla mít najeto sto šest tisíc kilometrů za cenu devadesát dva tisíc korun. Na vozidlo se jel podívat a po zkušební jízdě se rozhodl, že ho koupí. Asi po půl roce však vozidlo začalo vykazovat poruchovost, která ani po několika opravách neustala a vozidlo mělo stále nové a nové závady. Majitel tedy začal zjišťovat bližší podrobnosti a ukázalo se, že vozidlo mělo v okamžiku prodeje najeto dvě stě sedmdesát tisíc kilometrů, což je o téměř sto sedmdesát tisíc kilometrů více, než prodejce avizoval. Škoda, kterou si nový majitel vyčíslil, činí minimálně třicet tisíc korun.

Policisté případ šetří jako podezření ze spáchání trestného činu podvod. Trestní zákoník stanoví v tomto případě pro pachatele možný trest odnětí svobody na dobu až dvou let.

20. února 2019, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem