Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Sto tisíc si položil na střechu auta a odjel

ZLÍNSKO: Nečestní nálezci peníze neodevzdali, policisté je odhalili.  

Zlínští policisté sdělili podezření z trestného činu zatajení věci dvěma mužům z Prahy, kteří našli na třídě Tomáše Bati ve Zlíně téměř devadesát tisíc korun a nechali si je. V případě odsouzení by tak dosud netrestaní muži ve věku třiačtyřicet a osmatřicet let mohli strávit až jeden rok za mřížemi.

Velmi nepříjemné překvapení čekalo začátkem září při průjezdu Zlínem devětapadesátiletého muže ze středních Čech. Natankoval benzín na benzinové čerpací stanici poblíž centra města, po zaplacení si položil peněženku a obálku s penězi na střechu svého vozu a nasedl dovnitř. V obálce bylo více než sto tisíc korun v korunách a eurech. Poté sáhl na střechu pro peněženku a odjel. Jakmile zastavil na červenou, oslovil ho řidič vedle jedoucího vozidla a upozornil ho na to, že mu ze střechy spadla obálka a z ní se vysypaly peníze. Muž se tedy obrátil a jel zpět. Obálku ani peníze už nenašel. Dva cizí muži mu řekli, že viděli, jak peníze sbírají pánové, kteří jeli v bílém Volkswagenu Passat. Muž nelenil a odjel případ oznámit na Obvodní oddělení policie ve Zlíně. Se svými penězi se už nejspíš rozloučil.

Policisté prověřováním a za pomoci svědků brzy zjistili, kdo jel v bílém vozidle a peníze posbíral. Zanedlouho předvolali k výslechu dva muže z Prahy, kteří nyní pracují ve Zlíně. Oba popsali, jak přesně se událost stala a vyjádřili nad svým jednáním lítost. O nalezené peníze se rozdělili, ale neutratili je, čekali, jak celá událost dopadne. Policisté tak mohli nepozornému muži vrátit zpět částku téměř devadesát tisíc korun, kterou muži na silnici posbírali.

Na Zlínsku evidujeme za letošní rok 15 případů zatajení věci nebo nálezu. Většinou se nám podaří odhalit pachatele a věci vrátit jejich majiteli. Proto upozorňujeme, že pokud najdete předmět větší hodnoty, doklady nebo peněženku, je nutné věci odevzdat například na služebnu policie nebo na příslušný úřad. K tomuto účelu slouží také zřízené schránky důvěry.

 

 

25. října 2015, nprap. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem