Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Sto padesát řidičů překročilo rychlost

KRAJ - Dopravní policisté kontrolovali rychlostní limity v rámci dopravně bezpečnostní akce. 

Od pátku 22. dubna 2022 do středy 27. dubna 2022 probíhala v Pardubickém kraji další z řady dopravně bezpečnostních akcí zaměřená na rychlost a věnování se řízení. Kolegové z dopravní policie v průběhu těchto dní namířili svou pozornost též na dodržování pravidel na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, držení hovorového zařízení při řízení a dalších ustanovení silničního zákona.
Akce se zúčastnilo téměř padesát dopravních policistů, kteří zkontrolovali 256 vozidel a zjistili 194 dopravních přestupků, které v 175 případech vyřešili blokovou pokutou. Rychlost porušilo neuvěřitelných 150 řidičů. Třináct řidičů jsme oznámili do správního řízení a ostatní odjeli s blokovou. Nevyhovující technický stav vozidla zjistili kolegové v 11 případech a nepoužití bezpečnostních pásů u 9 osob.
Rychlostí 182 km/h se proháněl řidič motocyklu mezi obcemi Svatý Jiří a Jehnědí na Orlickoústecku. Na Chrudimsku byla nejvyšší rychlost naměřena řidiči Škody Felicie, který jel v obci rychlostí 85 km/h. Na Pardubicku spěchala řidička bílé Škody Octavia rychlostí 116 km/h mimo obec. Dva řidiči nepřekročili pouze nejvyšší povolenou rychlost, ale provedenou dechovou zkouškou u nich byl zjištěn i alkohol. Největší rychlost naměřili kolegové na Svitavsku, odkaz na tiskovou zprávu zde.
Kontroly stále probíhají, a jelikož před sebou máme „čarodějnický“ víkend, chovejme se ohleduplně a ukázněně, ať si „nepřičarujeme“ nějakou tu pokutu.

28. dubna 2022
por. Bc. Veronika Šmejkalová
policejní preventistka

Odkazy do noveho okna

Foto PČR (1)

Foto PČR (1) 

Detailní náhled

Foto PČR (3)

Foto PČR (3) 

Detailní náhled

Foto PČR (2)

Foto PČR (2) 

Detailní náhled

Foto PČR (4)

Foto PČR (4) 

Detailní náhled

Foto PČR (5)

Foto PČR (5) 

Detailní náhled

Foto PČR (6)

Foto PČR (6) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem