Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Stížnosti na příslušníky Policie ČR

Žadatel se domáhal poskytnutí informací ohledně počtu stížností a trestních oznámení podaných na příslušníky Policie České republiky v roce 2013. Rovněž se domáhal informace, kolik těchto stížností a trestních oznámení bylo zamítnuto. 

Policie České republiky poskytla žadateli následující informaci:
 
V roce 2013 bylo na pracovníky Policie České republiky podáno celkem 2 555 stížností. Z uvedeného počtu bylo celkem 111 stížností vyhodnoceno jako důvodných, 193 stížností vyhodnoceno jako částečně důvodných a ostatní stížnosti byly vyhodnoceny jako nedůvodné.
 
Policie České republiky dále konstatovala, že není příslušná k prověřování trestních oznámení týkajících se jejích vlastních pracovníků. Prověřování trestních oznámení na příslušníky Policie České republiky náleží do působnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Vzhledem k tomu, že informace požadovaná v této části žádosti se nevztahuje k působnosti Policie České republiky, povinný subjekt tuto část žádosti odložil a žadatele odkázal na Generální inspekci bezpečnostních sborů, Skokanská 3, 169 00 Praha 6, podatelna@gibs.cz.
 
PhDr. Jiří Vokuš, 17. října 2014

vytisknout  e-mailem